ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ЗА АДРЕСОЮ:

 

НОВИНИ

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2017 №152 «Про порядок забезпечення доступності лікарських засобів», затверджений порядок відшкодування вартості лікарських засобів та визначений розмір відшкодування лікарських засобів.

З 01.04.2017 в Україні реалізується Урядова програма «Доступні ліки».

         Механізм відшкодування вартості (реімбурсації) лікарських засобів поширюється на пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, діабет II типу та бронхіальною астмою.

         На 2018 рік для реалізації Урядової програми «Доступні ліки» в  м. Запоріжжі виділено близько 18 млн. грн.

         Станом на 01.10.2018 укладено 26 договорів з суб’єктами господарювання, які представлені 48 аптеками та аптечними пунктами, а саме: КП «Примула», ТОВ «Фармація Запоріжжя», ТОВ «Роджерс», ПрАТ «Аптеки Запоріжжя», ТОВ «Аптека 226», ТОВ «Аптека 228», ТОВ «Вітафарма», ТОВ «Фарма Віта», ТОВ «Аптека 196», ТОВ Фірма «Мед-сервіс», ТОВ «Санте», ТОВ «Менго», ТОВ «І.К.ВЕЛ».

         За I-III квартали 2018 року виписано 223,5 тисячі рецептів і більше ніж 11 тисяч пацієнтів щомісячно отримали лікарські засоби за Урядовою програмою «Доступні ліки».

         Для отримання ліків за Урядовою програмою пацієнту потрібно звернутися до свого сімейного лікаря та отримати рецепт, потім звернутися до аптеки, яка має позначку «Доступні ліки», щоб отримати ліки за рецептом безоплатно або з частковою доплатою.

         Інформація про аптечні заклади, які беруть участь у програмі, розміщена на сайті Департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради (http://health.zp.ua) та в кожному медичному закладі на інформаційних стендах, крім того, кожен сімейний лікар додатково інформує пацієнта, де він може отримати ліки.

         Відповідно до наказу МОЗ України від 23.07.2018 №1367 «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 23 липня 2018 року» (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 03 серпня 2018 року №1446) до оновленого реєстру з серпня 2018 року включено 261 торгове найменування лікарських засобів, з яких 59 препаратів пацієнти отримують повністю безоплатно.

         Перелік лікарських препаратів, які підлягають повному або частковому відшкодуванню включає 23 діючі речовини:

 

I.Серцево-судинні захворювання

         Аміодарон, амлодіпін, атенолол, верапаміл, гідрохлортіазід, спіронолактон, фуросемід, дигоксин, еналаприл, ізосорбіду динітрат, карведилол, клопідогрель, метопролол, симвастатин, бісопролол, нітрогліцерин, лозартан.

  1. II. Діабет II типу:

         Гліклазид, метформін, глінкламід.

III.Бронхіальна астма:

             Беклометазон, будесонід, сальбутамол.