ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ЗА АДРЕСОЮ:

 

НОВИНИ

Щороку 24 жовтня за ініціативою міжнародної організації Ротарі Інтернешнл відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом (англ. World Polio Day). Мета заходу – привернути увагу світової спільноти до захворювання на поліомієліт, його наслідків та необхідності профілактики.

Поліомієліт - гостре інфекційне захворювання вірусного походження, яке виникає в результаті інфікування одним з трьох типів вірусів поліомієліту та уражає центральну нервову систему, викликаючи невиліковний параліч та навіть смерть.

Джерелом інфекції є хворі на паралітичні та непаралітичні форми поліомієліту або вірусоносії. Передача збудника поліомієліту відбувається від людини до людини. Вірус може передаватися через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу, а також може переноситися мухами. Слід пам’ятати, що вірус поліомієліту може тривалий час зберігатися у навколишньому середовищі – до 3-4 місяців у воді, до 6 місяців з фекаліями в ґрунті. Також можлива передача вірусу повітряно-крапельним шляхом.

Поліомієліт зазвичай вражає дітей віком до 5 років, однак може паралізувати чи навіть забрати життя дитини будь-якого віку, якщо вона не пройшла повний курс вакцинації.

Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація - єдиний спосіб захисту від хвороби. Безпечні та ефективні вакцини існують, і вони дуже важливі для захисту дітей від поліомієліту. Щеплення проводиться кілька разів та захищає дитину на все життя.

Україна є однією з небагатьох країн у світі з високим ризиком спалаху поліомієліту у зв’язку з низьким охопленням дітей імунізацією. Потужне лобіювання проти вакцинації, скептицизм та дезінформація населення про щеплення в Україні є однією з причин зниження охоплення імунізацією. За даними опитування ЮНІСЕФ, лише 46% населення позитивно ставиться до імунізації. Це вже призвело до спалахів інфекційних захворювань останнім часом в Україні, таких як кір, краснуха, кашлюк, епідемічний паротит. Будь-яка невакцинована дитина є в зоні ризику захворювання.

 

Поліомієліт – підступна і дуже небезпечна хвороба. Будь-яка невакцинована дитина є в зоні ризику захворювання. Слід зробити все можливе, щоб наші діти були своєчасно імунізовані проти даного небезпечного захворювання.

 

 

 

 

 

 

 

 

Кузнецова