ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ЗА АДРЕСОЮ:

 

НОВИНИ

Відеоторакоскопія – інвазивний метод дослідження, при якому лікар візуально оцінює стан органів, що знаходяться у грудній порожнині за допомогою спеціального приладу – ендоскопічного хірургічного комплексу, що вводиться через маленький прокол м’яких тканин міжребер’я не пошкоджуючи кісткових структур.

Відеоторакоскопія є одним із найбільш поширених методів діагностики та лікування захворювань органів грудної порожнини.

Існують показання та протипоказання для проведення діагностичної відеоторакоскопії. При плануванні втручання пріоритети надаються безпеці та ефективності. Питання знеболення та анестезіологічної підтримки вирішуються хірургом та анестезіологом разом із пацієнтом, індивідуально у кожному випадку.

Відеоторакоскопія використовується не тільки у діагностиці, а й у лікуванні гнійно-запальних захворювань органів грудної клітки. Найбільш поширеними з них є емпієма плеври, абсцеси легень, медіастиніт та гнійний перикардит. У більшості випадків ця патологія є ускладненням травм, оперативних втручань чи інших захворювань: пневмонії, стоматологічної та ЛОР-патології, пошкоджень стравоходу та трахеї. Зазначені стани потребують негайної хірургічної корекції, а зволікання з проведенням операції неминуче призводить до погіршення перебігу хвороби та результатів лікування. Відеоторакоскопія, у порівнянні з традиційними «відкритими» оперативними втручаннями, мають вагому перевагу у зменшенні операційної травми, а саме:

  • зниження рівня післяопераційного болю та потреби у анальгетиках;
  • зменшення кількості ускладнень, кращого косметичного ефекту;
  • скорочення строків перебування хворих у стаціонарі.

 За 9 місяців 2018 року у відділенні торакальної хірургії КУ «Міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя» проведено понад 100 хірургічних операцій за допомогою відеоторакоскопії. При кожній операції виконується забір матеріалу для мікробіологічного, цитологічного та гістологічного досліджень, що є запорукою ефективної діагностики та антибактеріальної терапії.

Відділення торакальної хірургії КУ «Міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя» оснащене новітнім обладнанням для відеоторакоскопії («Karl Storz», Німеччина). Досвід співробітників, впровадження сучасних технологій та співпраця з кращими діагностичними центрами – запорука якісної та швидкої діагностики, лікування та швидкого одужання пацієнтів.