ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ЗА АДРЕСОЮ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день боротьби з інсультом — це щорічний захід, що відзначається 29-го жовтня. Його було засновано в 2006 році Всесвітньою організацією інсульту.

В Україні організаторами акції є Всеукраїнська громадська організація «Українська Асоціація боротьби з інсультом». Мета даної акції — привернути увагу громадян України до таких основних факторів розвитку інсульту, як артеріальна гіпертензія, порушення серцевого ритму, гіподинамія, паління, зловживання алкоголем, цукровий діабет, підвищений рівень холестерину в крові.

Інсульт обумовлює 5,7 млн смертей за рік в усьому світі, і серед причин смертності поступається лише ішемічній хворобі серця. Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту. В м. Запоріжжі за 9 місяців 2018 року зареєстровано 2067 випадків інсультів, захворюваність складає 330,4 на 100 тис. дорослого населення.

При підозрі на інсульт необхідно негайно звернутись по екстрену медичну допомогу, подзвонивши на телефон 103. Такі пацієнти в межах трьох годин повинні бути оглянуті лікарем і транспортовані до неврологічного стаціонару в першу чергу, що збільшить шанси не тільки залишитися в живих, але і повернутися до повноцінного життя.

Інсульт, або мозковий удар – це гострий розлад кровообігу, що розвивається в судинах головного мозку. Він може бути ішемічним (зниження живлення певної ділянки) і геморагічним (крововилив).

Перші симптоми інсульту:

  • різкий головний біль (після нервової або фізичного навантаження або взагалі без видимої причини);
  • помутніння або втрата свідомості;
  • раптове виникнення оніміння або слабість руки або ноги, а також частини обличчя;
  • розлад здатності говорити, розуміти сенс чужої мови;
  • запаморочення, гостре порушення координації, почуття рівноваги.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: щоб уникнути інсульту, ведіть активний спосіб життя, позбудьтеся шкідливих звичок, раціонально харчуйтеся зі зниженим споживанням жирів тваринного походження; щоденно вимірюйте артеріальний тиск, і, якщо він буде підвищений, то зверніться до лікаря; перевіряйте рівень глюкози та холестерину в крові.

 Л.С Косюк

 А.Р.Моргун