ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ЗА АДРЕСОЮ:

 

НОВИНИ

Щеплення від грипу є ефективним – сьогодні не існує кращого способу вберегти себе від грипу та його ускладенень, ніж зробити одне щеплення на рік. Термін дії вакцини – один епідемічний сезон, незалежно від її типу.

В новому епідсезоні 2018-2019, за прогнозами ВООЗ, циркулюватимуть одразу три віруси типу /Michigan/H1N1, А/Singapore/H3N2 і B/Colorado. «Сінгапур» може бути небезпечним, адже його не виявляли вже близько п’яти років, тож імунітету проти нього в багатьох людей немає. Наразі ще не отримано лабораторного підтвердження циркуляції вірусів грипу серед населення. Також не зареєстровано летальних випадків. З початку кампанії по вакцинації в Запоріжжі щеплено 1243 людини, із них дітей – 439.

В Запоріжжя надійшли дві вакцини: Ваксігрип (виробник Санофі Пастер, Франція; ДжіСі Флю (виробник Грін Кросс Корпорейшн, Корея).

В першу чергу, вакцинуватися слід групам ризику, до яких відносяться люди похилого віку (старше 60 років), пацієнти з хронічними захворюваннями, діти від 6 місяців до 5 років, вагітні, медичні працівники; вчителі; усі, хто працює в місцях скупчення людей.

Протипоказання до вакцинації: гіперчутливість до будь-якої складової вакцини, а також до компонентів курячого білку; пацієнти з лихоманкою або недостатньою вагою тіла; пацієнти з гострим, серйозним чи активним захворюванням серця, судин, нирок або печінки; пацієнти з гострими респіраторними інфекціями або іншими активними інфекційними захворюваннями.

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджає про необхідність вакцинуватися від грипу завчасно – для вироблення імунітету після щеплення має пройти до двох тижнів (оптимально – 3-4 тижні). Вакцинація проти грипу не входить в перелік обов’язкових щеплень, згідно національного календаря щеплень, тому пройти вакцинацію за власним бажанням та за власні кошти можливо в приватних клініках міста. Для працівників бюджетної сфери відповідно до розпорядження міського голови від 13.09.2018 року №295 «Про затвердження Комплексного плану заходів щодо запобігання поширенню грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій у м. Запоріжжя на сезон 2018-2019 років» передбачена закупівля вакцин проти грипу за кошти бюджету міста.