ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

01.11.2018 пройшов круглий стіл з представниками департаменту охорони здоров’я у Агентстві регіональних ініціатив, на якому обговорені питання процесу вибору сімейного лікаря, а також його вплив на розвиток первинної ланки надання медичної допомоги.

Директор департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Вікторія Ушакова розповіла, що на сьогодні половина мешканців Запоріжжя обрала свого сімейного лікаря та підписала з ним декларацію. Найбільше  укладено декларацій саме медичними працівниками. 9554 працівники закладів охорони здоров’я, що складає більше 95% від загальної кількості працівників, уклали декларації з сімейними лікарями. Усі працівники департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради також уклали декларації.

З 2 квітня 2018 року в медичних установах країни стартувала реформа первинної ланки, основна ідея якої – гроші  йдуть за пацієнтом. Тобто, фінансування надання первинної допомоги відбуватиметься за кількістю укладених декларацій. З 2019 року розпочнеться другий етап реформування – зміни у вторинній ланці медичного обслуговування. Без направлення сімейного лікаря отримати безкоштовну консультацію вузького спеціаліста буде неможливо. Укласти договір з сімейним лікарем запоріжці можуть щодня, окрім неділі, в усіх центрах первинної медико-санітарної допомоги, а також в амбулаторіях центрів. Сама процедура займає 10-15 хвилин. Найбільше часу пацієнти витрачають на вибір лікаря, в якого вони бажають лікуватися. Для пацієнтів, які не можуть пересуватися самостійно, відповідальні особи виїжджають додому.

Пацієнти, які не визначаться зі своїм сімейним лікарем до кінця грудня, мають право на надання безоплатної первинної медичної допомоги тільки при невідкладних станах. Ознайомитися з переліком лікарів та дізнатися детальну інформацію про них можна на сайті департаменту охорони здоров’я, а також в міських центрах первинної медико-санітарної допомоги. Спеціальні інформаційні ролики про сімейних лікарів транслюють на екранах телевізорів в поліклініках. На сьогодні щодня укладається близько 3 тис. декларацій з лікарями.

Запрошуємо усіх запоріжців активніше долучатись до укладання декларацій з сімейними лікарями та звертатись до міських центрів первинної медико-санітарної допомоги, щоб отримувати повний спектр первинних медичних послуг безкоштовно. Все, що потрібно для укладення декларації – паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон.