ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

8 листопада світова радіологічна спільнота святкує Міжнародний день рентгенолога та радіології, який започаткований у 2012 році за спільною ініціативою Європейського Товариства Радіології, Радіологічного Товариства Північної Америки та Американського Коледжу Радіології для пропагування досягнень радіології серед широкої громадськості, а також для згадування в цей день цікавих миттєвостей з історії радіології.

Саме 8 листопада 1895 року Вільгельм Конрад Рентген, проводячи черговий експеримент, відкрив невідомі до того Х-промені. Це стало приводом до розвитку рентгенології – нового напрямку в діагностиці, медицині та науці. Учений тоді ще не усвідомлював всієї значущості свого відкриття, відмовлявся від назви променів його ім’ям і довгий час не патентувати винахід. Але воно швидко набуло широкого поширення і дало поштовх до нових відкриттів у фізиці, медицині, археології, освоєнні космосу та інших областях. За це відкриття Рентген був нагороджений Нобелівською премією, від якої він відмовився в ім’я миру. Перша публікація про рентгенівські промені з’явилась 2 місяці потому, 5 січня 1896 року.

Перші рентгенограми були зроблені такими відомими вченими, як І.І. Боргман, О.С. Попов, М.Г. Єгоров, І.П. Пулюй, який ще у 80-х роках ХІХ сторіччя розробив освітлювальні катодні трубки – газорозрядні лампи, пізніше названі «лампами Пулюя». Вчені відразу знайшли практичне застосування відкритого Рентгеном випромінювання. Ікс-промені зіграли величезну роль у розвитку медицини. Тепер з їх допомогою лікарі могли вивчати будову скелета, а також діагностувати різні захворювання і травми. Рентгенівські промені стали застосовувати і для лікування деяких хвороб.

Сьогодні через багато десятків років рентген залишається одним з найшвидших, а тому і найбільш поширених методів діагностики у світі. Нині професія рентгенолога є досить престижною, відповідальною, необхідною, в якій високі технології тісно взаємопов’язані з кваліфікацією і досвідом. Адже від достовірної постановки діагнозу залежить ефективність будь-якого виду терапії, а значить, здоров’я і життя пацієнта. В Запоріжжі  працює 56 лікарів-рентгенологів та 115 рентген-лаборантів.

Департамент охорони здоров’я міської ради  вітає всіх співробітників рентген-кабінетів та бажає міцного здоров’я, особистих професійних досягнень, оптимізму, гарного настрою і висловлює подяку їм за самовіддану працю!