ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно 17 листопада відзначається Всесвітній день боротьби проти хронічних обструктивних захворювань легень, заснований Глобальною ініціативою з боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень.

Метою  проведення цього Дня  є необхідність привернути увагу громадськості до легеневої патології і паління, що є головним чинником у виникненні і розвитку хронічних обструктивних захворювань легенів.

Хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ) – повільно прогресуючі хвороби дихальних шляхів, що викликають значне погіршення функції легень. Типовими симптомами хвороби є кашель, виділення мокротиння (слизу) та проблеми з диханням (задишка). Найбільш інформативним показником для оцінки існуючої обструкції, ступеня важкості та прогресування ХОЗЛ є спірографічне дослідження функції зовнішнього дихання.

До факторів ризику розвитку хронічних обструктивних захворювань легень є паління тютюну, забруднення повітря всередині приміщень і на вулиці, а також вплив пилу та хімічних речовин на робочих місцях, холодний клімат і висока захворюваність респіраторними інфекціями.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я від ХОЗЛ страждає вже більше 210 мільйонів чоловік, за прогнозами, до 2030 року ХОЗЛ стане третьою за значимістю причиною смерті в усьому світі. В Запоріжжі на диспансерному обліку з приводу ХОЗЛ знаходиться 6069 осіб (9 місяців 2018 року).

Департамент охорони здоров'я міської ради нагадує: своєчасне звернення до лікаря та розпочате раннє лікування дає змогу зупинити розвиток ХОЗЛ, а в деяких випадках і ліквідувати захворювання:  чим раніше діагностовано ХОЗЛ і розпочато лікування, тим краще прогноз.