ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно в третій четвер листопада відзначається Міжнародний день відмови від куріння (No Smoking Day), встановлений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) в 1977 році. До цієї корисної ініціативи приєдналися країни в усьому світі.

Мета Міжнародного дня відмови від куріння - сприяння зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнокуріння та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров'я.

Залежність від тютюну визнана однією з найпоширеніших епідемій за всю історію людства та стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. Тютюновий дим викликає і загострює багато хвороб, діючи практично на всі органи. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі 90% усіх випадків смертей від раку легенів, 75% смертей від хронічного бронхіту, а також 25% випадків смертей від ішемічної хвороби серця в тій чи іншій мірі викликані курінням людини. У нашій країні зараз курить десята частина жінок, більше половини всіх чоловіків, 52% старшокласників.

Пасивне куріння не менш небезпечне, ніж активне, оскільки пасивний курець вдихає ті ж самі небезпечні речовини, але в меншій концентрації.

Міжнародний день відмови від куріння покликаний вплинути на самосвідомість курців. Слід зазначити, що при достатній обізнаності про шкоду тютюнокуріння для здоров'я, мало хто прагне позбутися нікотинової залежності. Людина не усвідомлює всієї тяжкості наслідків вживання тютюну для свого здоров'я або вважає, що хвороба його не торкнеться.

Значний вплив на зменшення поширеності куріння має законодавче обмеження діяльності тютюнової галузі.  Наразі у Верховній Раді України зареєстровано законопроекти, які відповідають Рамковій конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну та її Керівним принципам, а також євроінтеграційним прагненням України у сфері збереження громадського здоров’я.

Боротьба з тютюнокурінням є дійсно важливою в сучасних реаліях, особливо коли мова йде про порятунок людських життів. Завдяки обізнаності населення про шкоду куріння для здоров'я і доступні методи позбавлення від цієї шкідливої звички багато громадян прагнуть позбутися згубної нікотинової залежності.