ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

З жовтня місяця поточного року в КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5» відкрито групу психологічної допомоги медичним фахівцям лікарні та запроваджено цикл занять з психологічних основ.

Основна мета занять – покращення професійних якостей практикуючих лікарів, шляхом залучення уваги  до психологічних аспектів роботи з хворими, до відносин в діаді «лікар-пацієнт», підвищення комунікативної компетентності та ефективної взаємодії з пацієнтами, психологічної підтримки медичних фахівців.

У взаєминах «лікар-пацієнт» слово відіграє важливу роль. Слово може мати величезне психотерапевтичне значення, і слово може викликати важку ятрогенію. Важливим у процесі взаємодії «лікар-пацієнт» відіграють сприйняття і розуміння учасників комунікації один одного. На ці процеси впливає насамперед психологічна установка.

Більшість лікарів які працюють з пацієнтами, сім’ями відчувають емоційне напруження. Лікар разом з батьками бореться за життя дитини, приймає відповідальне рішення, повинен вміти підтримати батьків, проводити важкі бесіди, він емоційно долучається до сімейної історії, отже йому  потрібно вміти знаходити внутрішній баланс.

На таких групових заняттях, лікарі не лише отримують психологічну підтримку професіоналів, а також можуть поділитися своїм досвідом подолання емоційних труднощів. Подібна практика широко використовується в зарубіжних лікарнях, де лікар та медичний персонал мають можливість отримати допомогу психолога.

Цикл практичних занять проводить штатний практичний психолог лікарні, сертифікований арт-терапевт, сімейний та дитячий психолог, кризовий психолог та  тренер (SPA) – Анастасія Махончук.

Практичні заняття вже проведено з фахівцями відділення анестезіології та інтенсивної терапії та хронічного діалізу.

Надалі такі заняття планується проводити щопонеділка з фахівцями інших відділень лікарні. Всі лікарі та медичний персонал, мають змогу приєднатися до групи на будь-якому занятті.

Участь медичних фахівців в таких практичних заняттях сприятиме кращому контакту з пацієнтом, та як наслідок, покращенню лікувального процесу в цілому, коли відносини «лікар–пацієнт» вже виглядають як двосторонній взаємозбагачуючий  процес.

Покращення якості надання медичної допомоги дитячому населенню м. Запоріжжя та Запорізької області, впровадження нових сучасних методів діагностики та лікування є пріоритетними в роботі фахівців КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5».