ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. Цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

На сьогодні рівень інвалідизації мешканців планети становить більше 1 мільярда людей, або 15 відсотків населення Землі.

В Запоріжжі мешкає понад 30 тис. людей з інвалідністю, що дорівнюється 5,0% від загальної кількості населення міста. Показник первинного виходу на інвалідність дорослого населення на протязі останніх двох років має тенденцію до зростання, і за 9 місяців 2018 року він  на 4,0 % більше показника минулого року та на 2,0 % перевищує обласний показник. Головною причиною інвалідності у дорослих є хвороби системи кровообігу (35%), на другому місті – новоутворення, в тому числі злоякісні (23%), травми (8%), хвороби кістково-м’язової, ендокринної, нервової системи, психічні розлади та ін. Саме це обумовлює головну спрямованість роботи фахівців профілактичної медицини – подолання шкідливих звичок та нездорової поведінки українців, як факторів ризику головних причин інвалідності.

Серед працездатного населення цей показник на 2,3 % нижче показника минулого року та на 9,0 % нижче від обласного показника.

Загальна кількість дітей з інвалідністю в м. Запоріжжя за 9 місяців 2018 року становить 3098 особи, за аналогічний період минулого року – 3003 особи. Показник загальної інвалідності серед дітей зріс на 2,2 %. В структурі первинного виходу на інвалідність серед дитячого населення І місце займають розлади психіки та поведінки – 29,8 %, (71 випадок); ІІ місце – вроджені вади розвитку – 25,2 %,  (60 випадків); ІІІ місце – хвороби ендокринної системи – 11,8 %, (28 випадки).

В країні, в місті проводиться значна робота по реабілітації людей з інвалідністю. З бюджету міста виділено  близько 11 млн грн на придбання виробів медичного призначення для людей з інвалідністю. Захищаючи гідності людей з інвалідністю, ми захищаємо своє людське обличчя. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

У цей День департамент охорони здоров’я міської ради приєднується до міжнародної ініціативи і бажає всім, хто не байдужий цій проблемі, сил, здоров’я і успіху!