ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

13.12.2018 на базі відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка дружня до молоді» КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня № 5» проведено заняття в рамках «Школи цукрового діабету».

Головна мета занять – навчити пацієнтів та їх батьків контролювати захворювання задля зниження ризиків хронічних ускладнень, інформувати щодо наявності та шляхів отримання необхідних лікарських засобів.

Заняття провели головний позаштатний дитячий ендокринолог департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради, дитячий лікар-ендокринолог вищої кваліфікаційної категорії КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня № 5» Токарева Н.Я. та практичний психолог відділення медичної допомоги підліткам та молоді КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня № 5» Махончук А.С., за участю понад 20 батьків хворих на цукровий діабет дітей з різних районів м. Запоріжжя.

Головний позаштатний дитячий ендокринолог департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Токарева Н.Я. ознайомила присутніх із заходами, що проводяться для забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет, необхідними ліками і засобами самоконтролю.

Психолог Махончук А.С. особливу увагу звернула на складнощі, які виникають у родині, у якій на цукровий діабет хворіє дитина. Дуже важливо, щоб батьки мали внутрішній стержень і підхід до того, як змінити свій спосіб життя, стати для дитини прикладом та підтримати її процес адаптації та усвідомлення своєї хвороби.

Цукровий діабет у дітей має відмінні від дорослих симптоми захворювання. Його особливість у тому, що він може перебігати «під маскою» гострого живота, інфекційних захворювань, аденовірусної інфекції. Виділяють цукровий діабет типу 1 і 2. У 98% хворих дітей діагностують діабет типу 1, який лікується лише за допомогою інсуліну.

На заняттях присутні отримали кваліфіковані відповіді на всі запитання від фахівців та корисну друковану інформацію. За результатами заняття вирішено такі зустрічі проводити систематично – щокварталу.

У разі, якщо виникають проблемні питання щодо забезпеченості, отримання препаратів інсуліну, звертайтеся до головного позаштатного дитячого ендокринолога департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради за тел.: (061) 224 93 76.

Керувати діабетом, а саме призначати лікування, рекомендувати режим харчування та режим дня, фізичні навантаження індивідуально для кожної дитини може тільки лікар, враховуючи фізичний стан дитини, результати досліджень рівня цукру крові тощо.

У м. Запоріжжі проживають близько 200 дітей, які хворіють на цукровий діабет. Наразі всі вони забезпечені в повному обсязі інсуліном та необхідними матеріалами для вимірювання цукру крові за рахунок державного та міського бюджету.

Питання покращення якості надання медичної допомоги, у тому числі робота з питань профілактики захворювань та їх ускладнень серед дитячого населення є пріоритетним у роботі фахівців лікарні.