ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

У новорічні свята різко зростає кількість травм, харчових отруєнь, алкогольних інтоксикацій.

Згідно з медичною статистикою, у новорічні свята частіше всього за медичною допомогою звертаються люди з алкогольними та харчовими отруєннями. На другому місці – апендицити і панкреатити як результат переїдання жирної, жареної, гострої їжі. На третьому місці – травми від падіння, піротехніки, ураження електричним струмом, порізи від відкривання консервних банок тощо.

До порад не пити зайвого алкоголю і не переїдати люди майже не дослуховуються. Небезпека не тільки в тому, що алкоголь отруює організм – під впливом спиртного людина втрачає пильність, що призводить до тяжких випадків травматизму. В стані сильного сп’яніння бажано не виходити на вулицю, щоб уникнути переохолодження й обмороження в умовах низьких температур.

Переохолодження організму характеризується сильним падінням температури тіла, яке спричиняє негативні зміни стану організму та призводить до порушення нормальних процесів обміну речовин і зниження здатності організму поповнювати втрати тепла. Особливо часто це відбувається при міцних морозах у поєднанні з підвищеною вологістю повітря та сильним вітром.

При наданні першої допомоги необхідно припинити дію охолодження, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах з метою попередження розвитку інфекційних ускладнень. У першу чергу слід направити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички. Одночасно з проведенням заходів першої черги треба викликати швидку медичну допомогу для проведення кваліфікованих заходів щодо рятування постраждалого.

Зазвичай під час Новорічних святкувань стрімко зростає кількість опіків, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок та при користуванні піротехнічними виробами. Опік – це ушкодження шкіри, слизових оболонок і тканин, викликане впливом високої температури, електричного струму або хімічних речовин.  Якщо опік значний – потрібно негайно викликати швидку допомогу, самолікування тільки погіршить ситуацію.

З метою попередження травматизму дослухайтесь корисних порад – це допоможе Вам безпечно зустріти та провести новорічні і різдвяні свята.