ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, збудником якого є бактерія Corynebacterium diphtheriae. Найчастіше вражає ротоглотку. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Тяжкість хвороби обумовлена вкрай отруйним токсином, який виділяє дифтерійна паличка.

Основне значення у боротьбі з дифтерією має активна планова вакцинація населення, яка проводиться згідно з календарем профілактичних щеплень.

Етіологічна лабораторна діагностика включає посів клінічного матеріалу з дослідженням токсичних речовин на середовищі для визначення токсичності  та біохімічної ідентифікації збудника виявлення (дифтерійного токсину). Для посіву використовується матеріал відповідних локалізацій.

27.12.2018 лікар-бактеріолог Лівобережного РЛВ ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Логачова О.В. провела практичне заняття для медичних працівників КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 8» з алгоритму забору бактеріологічного матеріалу у пацієнтів з захворюванням ротоглотки.  У практичному занятті взяли участь 23 медичних працівника.