ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Інфекційно-боксоване відділення недоношених новонароджених дітей КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня № 5» цілодобово надає спеціалізовану, висококваліфіковану медичну допомогу передчасно народженим дітям міста Запоріжжя, які переведені з пологових будинків, перинатального центру, відділень анестезіології та інтенсивної терапії медичних установ міста, новонароджених з масою тіла від 500 гр., гестаційним віком від 22 тижнів.

Щороку в зазначеному відділенні отримують медичну допомогу понад 300 новонароджених.

Однією з серйозних проблем у недоношених дітей є порушення слуху. Виявлення порушень слуху у немовлят – досить складне завдання, оскільки традиційні суб'єктивні методи тестування тут не підходять. Із кожної тисячі новонароджених – 3 дитини народжується з проблемами із слухом, а у дітей, яким проводилась інтенсивна терапія, статистика гірша: у 20-40 випадках з 1000 новонароджених розвивається глухота або виражене порушення слуху. Наявність будь-яких порушень з боку слухового апарату негативно впливає на розвиток мовного апарату і подальшу адаптацію дитини в навколишньому світі. Тому своєчасне виявлення подібних патологій допомагає вчасно вжити заходів і не допустити розвиток глухоти. Якщо зниження слуху діагностовано в перше півріччя життя та до 6-місячного віку у дитини досягнуто адекватне звукопідсилення, то психоемоційний і мовний розвиток малюка не буде відрізнятися від розвитку однолітків без патології.

Існуючі методи суб'єктивного дослідження слуху для новонароджених дітей малоефективні, адже реакцію малюка на різні звуки важко правильно оцінити. Тому в сучасній медицині розроблена методика отоакустичної емісії (ОАЕ), що дозволяє отримати об'єктивні дані. Сьогодні вона практикується в усьому світі.

Завдяки благодійному фонду «СВІЧАДО» у відділенні з’явилася можливість виявлення порушень слуху у новонароджених дітей на новому портативному приладі – R140 Resonance.

R140 Resonance – це компактний автоматичний апарат, що дозволяє швидко та точно виявити дефекти слуху у маленьких пацієнтів. Процедура обстеження дуже проста та займає декілька хвилин. Дітей обстежують в стані спокою або фізіологічного сну, результати обстеження виводяться на екран приладу у вигляді графіку. Отримані результати роздруковуються і фіксуються в історіях хвороби дітей. Раннє виявлення порушень слуху дозволяє своєчасно розпочати лікування. Діти, які не пройшли тест, одержують рекомендації щодо подальшого аудіологічного дослідження.