ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

24.01.2019 пройшов круглий стіл на тему «Другий етап реформування системи охорони здоров'я в м. Запоріжжі» за участю директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В., начальника відділу реформ та розвитку галузі охорони здоров'я Ситникової М.М., директора Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 Стецюк Л.І., на базі Агентства регіональних ініціатив.

В Україні з квітня 2018 року триває кампанія з укладання декларацій з обраними сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами. Укладання декларації з лікарем забезпечує надання гарантованої державою безкоштовної первинної медичної допомоги. Реформою передбачено зміна фінансування медичних установ за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» з оплатою медичних послуг за переліком, визначеним програмою медичних гарантій за кожного пацієнта, який обрав свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта, з урахуванням капітаційної ставки в залежності від віку. На сьогодні декларацію з сімейним лікарем підписали понад 452 тис. запоріжців, що становить 60,9% населення міста.

Всі пацієнти, які уклали декларації, можуть розраховувати на консультацію лікаря, спостереження за загальним станом здоров’я, проведення профілактичних заходів із запобігання виникнення неінфекційних захворювань. Сімейний лікар, терапевт чи педіатр призначає лікування та виписує рецепти, за якими у тому числі можна отримати препарати за програмою «Доступні ліки», виписує лікарняні листи, видає довідки. Також лікарі забезпечують проведення 8 базових лабораторних і інструментальних досліджень.

Пацієнтам, які не обрали свого сімейного лікаря у Центрах первинної медико-санітарної допомоги буде надаватися безоплатно медична допомога при невідкладному стані. Водночас пацієнту буде запропоновано обрати собі лікаря та укласти з ним декларацію.

Зараз потрапити до вузькопрофільного спеціаліста без направлення від сімейного лікаря, терапевта чи педіатра можливо, але з липня 2019 року почне діяти програма «Безкоштовна діагностика», до якої зможуть долучитися поліклінічні відділення при лікарнях. «Безкоштовна діагностика» включатиме ендоскопічні дослідження і операції одного дня: стравоходу, шлунку, дванадцятипалої і товстої кишки, сечового міхура, трахеї і бронхів. Ці медичні послуги оплатить Національна служба здоров’я України. Послуги можна буде безоплатно отримати тільки за направленням сімейного лікаря, з яким укладено декларацію.

Без направлення сімейного лікаря медичні послуги у закладах другого рівня будуть для пацієнтів платними. Звернення без направлень будуть оплачуватися Національною службою здоров’я України у чітко визначеному переліку випадків, які тільки розробляються.

Для впровадження програми «Безкоштовна діагностика» у м. Запоріжжя заклади охорони здоров’я другого рівня повинні перетворитися у комунальні некомерційні підприємства. Програмою «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2019-2021 роки» передбачено проведення комп’ютеризації медичних закладів, які надають спеціалізовану амбулаторно-поліклінічну медичну допомогу, та передбачені видатки з бюджету міста для проведення цих заходів.

Впровадження електронних медичних карток, електронного рецепта, направлень до вузьких спеціалістів та обстеження, електронного лікарняного планується з другого кварталу 2019 року.