ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем ризику захворюваності, яке характеризується  високою температурою (до 40,5 °С), запаленням слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон’юнктивітом і характерним висипом шкірних покривів, загальною інтоксикацією.

З початку 2019 року в місті зареєстровано 35 випадків захворювання на кір, із них 4 – діти, 31 – доросле населення. Серед захворілих вакцинацію згідно віку отримало 4 особи. Також з початку року зареєстровано 6 випадків захворювання на серед кір медичних працівників.

Єдиним засобом запобігання захворювання на кір є своєчасна вакцинація.  Вакцинацію проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів. Тільки з 2000 по 2016 роки смертність від кору знизилася на 79%, а це означає, що вакцини зберегли 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі.

Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

Захист від кору потрібний, якщо:

  • дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням від кору, паротиту, краснухи (КПК);
  • дитина старша від 1 року і ви пропустили перше щеплення – негайно надолужте його, звернувшись до вашого медичного закладу;
  • дитині 6 років – це час іти на планову ревакцинацію КПК;
  • ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років;
  • дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця;
  • ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень. У цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати;
  • підлітки, а також дорослі, що не хворіли на кір, не отримували щеплень від кору. Їм також потрібна вакцинація від кору.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: для того щоб захистити себе та близьких від страшних захворювань дотримуйтесь простих профілактичних порад та своєчасно вакцинуйтесь.