ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

ГРВІ – група вірусних інфекцій, яка характеризується загальним інтоксикаційним синдромом і переважним ураженням слизової оболонки дихальних шляхів. Симптоми ГРВІ: головний біль та біль у горлі, біль та різь в очах на початку хвороби; сильний нежить, потім чхання; вологий кашель, нерідко з болем у горлі; температура до 37,5–38 °С.

Захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) на четвертому тижні 2019 року в м. Запоріжжі нижча від епідемічного порогу на 39,6%. Всього захворіло 3489 осіб, показник захворюваності становить 441,5 на 100 тис. населення, з них 58% складають діти. В порівнянні з попереднім тижнем захворюваність знизилась на 7,1%. Захворюваність серед школярів зросла із 660 (17,6% від усіх захворілих) до 833 (23,9% від усіх захворілих) порівняно з минулим тижнем.

Грип – це інфекційне захворювання, яке відноситься до групи гострих ГРВІ. Вірус грипу в першу чергу передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, контактно-побутовим, повітряно-пиловим і навіть через їжу. Саме тому віруси грипу дуже швидко поширюються у вигляді епідемій і пандемій. За оцінками ВООЗ, у світі щорічно від усіх варіантів вірусу грипу під час сезонних епідемій смертність становить від 250 до 500 тис. чоловік

Зазвичай грип починається з різкого стрибка температури тіла до 38-40°C, стан супроводжується лихоманкою, ознобом, слабкістю і болем в м’язах. Як правило, при грипі не буває нежиті, з’являється відчуття сухості в носі та глотці, сухий кашель. Тривалий грип зазвичай тягне за собою ряд ускладнень.

З початку сезону обстежено 50 хворих з тяжкими гострими респіраторними інфекціями та грипоподібними захворюваннями з метою встановлення збудника захворювання,  з них вірус грипу виявлено у 16 осіб, в усіх випадках підтверджено грип А. З початку сезону зареєстровано 2 летальних випадки від ускладнень грипу, з них 1 дитина.  З початку епідемічного сезону проти грипу в місті щеплено 10405 осіб, із них 2106 дітей та 8299 дорослих.

Основним методом зниження захворюваності ГРВІ та грипу є профілактика. Уникайте близького контакту з хворими, мийте руки, намагайтеся не торкатися обличчя, провітрюйте і дезінфікуйте приміщення, дотримуйтесь загальних правил здорового способу життя.

Найефективнішим методом профілактики грипу є своєчасна вакцинація. Вакцинацію проти грипу рекомендовано проводити восени щорічно. Існують групи людей для яких грип становить найбільшу небезпеку: діти до 5 років (особливо — діти до 2 років); вагітні жінки; люди віком від 65 років; люди з надмірною вагою; хворі на діабет; хворі на хронічні серцево-судинні захворювання; хворі на хронічні захворювання легенів; люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями; люди, що перебувають на імуно-супресивній терапії. Їм рекомендовано проводити вакцинацію у першу чергу.

Вакцинацію проти грипу можна отримати у медичному закладі за місцем проживання.