ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями (UICC) і відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі – це підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна досягти  високих результатів, а в деяких випадках і повного одужання.

Рак – це загальне позначення більш ніж 100 хвороб, які можуть вражати будь-яку частину організму. Одним з характерних ознак раку є швидке утворення аномальних клітин, що проростають за межі своїх звичайних кордонів і здатних проникати в довколишні частини організму і поширюватися в інші органи (цей процес називається метастазом). Рак розвивається з однієї єдиної клітини.

У Запоріжжі, як і в Запорізькій області протягом багатьох років зберігається тенденція щодо збільшення захворюваності на злоякісні новоутворення і смертності від них. За даними регіонального канцер- реєстру КУ «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» перебуває на обліку 23 тис. мешканців міста Запоріжжя, що страждають на онкологічні захворювання. У понад 3 тис. осіб захворювання у 2018 році діагностовано вперше в житті. Показник захворюваності збільшився на 4%. В закладах охорони здоров’я міста для виявлення патології грудної залози функціонує 2 мамографи, для діагностування онкопатології інших локалізацій 2 комп’ютерні томографи, апарати ультразвукового дослідження екстра-класу, ендоскопічна апаратура, сучасне рентгенобладнання.

Рак, як причина високої смертності, посідає друге місце в структурі смертності населення України і разом з серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров’я нації. Адже ризик захворіти на рак в Україні має кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка.

Від раку щорічно вмирають мільйони людей. У всьому світі найбільша кількість чоловіків вмирає від раку легенів, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу, найбільша кількість жінок помирає від раку грудей, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки. У багатьох країнах, що розвиваються, рак шийки матки є найпоширенішим типом раку.

Основні заходи для профілактики хвороби:

  • щорічно проходити профілактичний медичний огляд;
  • щорічно проходити флюорографічне обстеження;
  • проходити ультразвукове обстеження молочних залоз, жінкам старше 40 років – мамографію;
  • після профілактичного огляду, за призначенням лікаря, проходити колоноскопію для виявлення раку товстої кишки (чоловікам і жінкам старше 50 років), РSA-тест для виявлення раку передміхурової залози (чоловікам старше 50 років), магнітно-резонансну томографію та інші.

Спеціалізована онкологічна допомога населенню міста надається в КУ «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» Запорізької обласної ради на 305 ліжок з консультативною поліклінікою на 130 відвідувань, в радіологічному відділенні КУ «Міська клінічна лікарня екстреної і швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя» на 40 ліжок та 8 онкологічних кабінетах закладах охорони здоров’я міста, де працює 10 лікарів-онкологів. Протягом 2018 року для онкологічних хворих на відпуск медикаментів безкоштовно і на пільгових умовах з бюджету міста виділено 526 тис. грн.

На даний момент вже відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна запобігти, дотримуючись елементарних норм здорової поведінки, таких як: боротьба з курінням; фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.

Міжнародний день захисту від раку закликає широку громадськість до завдань, що стоять перед нашим світом в боротьбі з раковими захворюваннями і закликає небайдужих політиків і організацій-членів UICC ставиться до раку, як до одного з політичних пріоритетів.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: здоровий спосіб життя та щорічні профілактичні обстеження допоможуть знизити ризик розвитку раку та виявити це страшне захворювання на ранніх стадіях, що значно підвищить шанси на одужання.