ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день дітей, хворих на рак відзначається щорічно 15 лютого. У вересні 2001 року у Люксембурзі на черговій зустрічі Міжнародної конфедерації батьків, чиї діти хворі на онкологічні захворювання, було ухвалено рішення про проведення Міжнародного дня дитини, хворої на рак. Основна мета Дня – інформування суспільства щодо проблем дитячої онкології.

За рівнем захворюваності дітей на рак Україна посідає одне з останніх рангових місць у світі, проте рівень смертності перевищує аналогічні світові показники, що свідчить про суттєві проблеми у виявленні, обліку та наданні медичної допомоги дітям зі злоякісними пухлинами. В 2018 році по м. Запоріжжя показник захворюваності дітей на рак – 10,3 на 100 тис. дитячого населення, смертність – 0,9 на 100 тис. дитячого населення в віці від 0 до 18 років.

В Україні протягом останніх років рівень захворюваності дітей віком до 14 років на злоякісні новоутворення утримується на рівні 11-12 випадків на 100 тис. дитячого населення; у розвинутих європейських країнах – 14-15 випадків. Злоякісні новоутворення дитячого віку посідають 7 місце у структурі дитячої інвалідності. Перше місце займають лейкози (33%), друге – злоякісні новоутворення головного мозку та інших відділів нервової системи (19%), на третьому – лімфоми (13%). За показниками смертності дітей від злоякісних новоутворень Україна займає 5 місце в Європі. Діагноз — рак часто сприймається як фатальний. Цьому сприяють певні стереотипи, складність виявлення захворювання у дитини, висока вартість діагностики і лікування, брак донорської крові та багато інших чинників. Але при своєчасних діагностиці і лікуванні можливо досягнути видужання у 90% випадків захворювань.

Онкологічну хворобу дитини виявити складно, тому батьки повинні бути уважними до змін, що виникають у дитини. Це — незначне схуднення, незвичні блідість, погіршення апетиту, постійне незначне підвищення температури. Може бути і видима пухлина, випадково виявлена при одяганні дитини чи купанні. Важливий фактор, котрий супроводжує будь-яку хворобу дитини, це зміна її поведінки: життєрадісна дитина стає роздратованою, плаксивою, швидко втомлюється. Провідна роль у виявлення дітей з онкологічними захворюваннями належить педіатрам, сімейним лікарям. Педіатр, який стикається зі скаргами на тривалий субфібрилітет, схуднення, свербіж шкіри, анемію, гіперлейкоцитоз, лимфоцитоз, біль у животі, збільшення лімфатичних вузлів, передчасне статеве визрівання, пухлинні утворювання, збільшення печінки, селезінки, повинен в першу чергу провести ретельне клінічне обстеження дитини з участю онколога. При цьому провести обстеження необхідно у максимально стислий строк.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує про необхідність проходження профілактичних оглядів дітей, починаючи з народження; своєчасного проведення лікування у спеціалістів; проведення різноманітних благочинних заходів; надання посильної допомоги: здати кров, зробити благодійний внесок у фонди допомоги дітям, хворим на рак. Байдужості і відсутності гуманності не повинно бути місця.