ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день імунітету відзначається медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року. Свято було впроваджено для акцентування уваги людей на проблемах, пов’язаних зі зростанням частоти різноманітних імунних захворювань, збереженням і зміцненням імунітету.

Імунітет (від лат. слова immunitas – звільнення) – це здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система відповідає за два важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення різного роду чужорідних агентів. Таким чином забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму. Тільки 10% людей можуть похвалитися потужним імунітетом, що захищає їх від переважної більшості захворювань. Ще 10% мають вроджений імунодефіцит. Вони хворіють досить часто. У решти – сила імунної системи безпосередньо залежить від умов і способу життя.

До теперішнього часу налічується близько 200 різновидів первинних імунодефіцитів. При аутоімунній патології вкрай важливі рання діагностика і призначення патогенетичної терапії. Дана група різнорідних по клінічних проявах захворювань важко піддається лікуванню і входить до числа глобальних медичних проблем. Аутоімунні патології найчастіше носять хронічний характер, розвиваються у молодому віці і надалі викликають серйозні порушення в роботі внутрішніх органів. За відсутності медичної допомоги або неадекватному лікуванні таке захворювання швидко прогресує, нерідко приводить до інвалідизації або розвитку важких ускладнень і смерті.

Поширення ВІЛ, аутоімунних захворювань, глобальні зміни умов життя, підвищення рівня забруднення довкілля відбилися на загальному імунному статусі людини. В той же час багато чинників, що негативно впливають на стан імунної системи, пов'язані із способом життя людини і відносно легко піддаються корекції. Все більше уваги в різних країнах світу приділяється інформуванню населення про ризики, пов'язані з неправильним способом життя – шкідливі звички, стрес, переїдання, гіподинамія неминуче приводять до порушення здоров'я, підвищують ризик розвитку патології.

Своєчасне введення якісних вакцин, доступність інформації про переваги вакцинації і правила обережності мають величезне значення. Саме завдяки правильній вакцинальній тактиці людству вдалося здолати натуральну віспу і поліомієліт.

Здоровий імунітет дозволяє людині уникнути більшості захворювань, прожити здорове і повноцінне життя.