ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заснувала Міжнародний день охорони здоров'я вуха та слуху (International Day for Ear and Hearing), який відзначається щорічно 3 березня.

На сьогоднішній день втрата слуху вважається найпоширенішою сенсорною формою інвалідності у світі. За даними ВООЗ, від глухоти і порушень слуху страждають приблизно 360 мільйонів чоловік, з них в Україні біля 6 мільйонів мають порушення слуху.

Порушення слуху може бути вродженим, а також набутим: генетично зумовленим, внаслідок перенесених захворювань, травм, лікування токсичними препаратами, через шкідливі фактори навколишнього середовища. Збільшує ризик втрати слуху тривале перебування у гучнішому середовищі.

У деяких випадках порушення слуху настає раптово, а іноді слух знижується поступово та непомітно. Людина не розуміє, що з нею відбувається: мовлення інших людей починає здаватися «бубонінням», складніше стає спілкуватися по телефону, вести перемовини, особливо слідкувати за розмовою кількох співбесідників. Часто людина чує мовлення, але їй важко запам’ятовувати сказане. Не вистачає гучності або розбірливості при перегляді телевізору або прослуховуванні радіо. При цьому багато хто навіть не звертає на це уваги, не замислюється, що це ознаки втрати слуху, списує на хронічну втому, дратується, коли про це їм говорять рідні або колеги.

Зазначені симптоми не можна ігнорувати. Внаслідок порушення слуху у людини часто розвиваються судинні захворювання, головні болі, хронічна втома або депресія. Більш того, як показали дослідження, навіть невелике порушення слуху може стати причиною погіршення пам’яті та здатності пізнавати щось нове, вчитися, тому що людина чує не тільки вухом, а насамперед мозком. Навіть невелике зниження потоку звукової інформації призводить до того, що мозок поступово припиняє розрізняти звуки.

На думку медиків, близько половини всіх випадків глухоти та інших порушень слуху можна запобігти, усунувши причини їх розвитку. Щороку у всьому світі розробляються принципово нові методи дослідження та обстеження слуху, які дозволяють точно диференціювати характер і рівень ураження слухового апарату. Продовжується розвиток аудіології, що збагачує отіатрію у науковому та практичному відношенні. В нашій країні створені всі умови для надання отіатричної допомоги населенню, медичні заклади оснащені сучасним устаткуванням, відповідають завданням медичного обслуговування населення.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: якщо ви помітили, що у вас або ваших близьких став погіршуватися слух, не затягуйте з візитом до лікаря. Вчасно виявлені і усунені фахівцем проблеми зі слухом дозволять не турбуватися з приводу можливого зниження якості життя з-за подібних неприємностей.