ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

6 березня за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою, починаючи з 2008 року, у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з глаукомою. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), зараз вже більше 5 млн. людей втратили зір внаслідок глаукоми, що становить 13,5% від усіх випадків сліпоти в світі.

Глаукома – хронічне, прогресуюче захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок хвороби протікає безсимптомно. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово звужується поле зору - людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти. Надалі хвороба призводить до атрофії зорового нерву і прогресуючого зниження центрального зору, з часом можлива повна його втрата. Зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню. Факторами, які спричиняють глаукому, є: розлад нервової, серцево -судинної систем, ендокринні та спадкові захворювання. Наприклад, це цукровий діабет, атеросклероз, хвороби печінки та нирок. Пацієнти з цими захворюваннями мають відвідувати офтальмолога 2 рази на рік. Існує ряд симптомів, на які варто звернути увагу, та при їх наявності терміново звернутися до лікаря: «літаючі мушки» перед очима, райдужні кола навколо джерела світла при погляді на нього, затуманення зору, біль в надбрівній, скроневій області чи в половині голови, відповідно хворому оку, дискомфорт, відчуття тяжкості, різі в хворому оці, часта зміна окулярів. Одним із головних факторів ризику є вік - частіше глаукома розвивається у людей старше 40 років. З метою профілактики та виявлення перших ознак захворювання всім особам старше 40 років необхідно один раз на рік контролювати рівень внутрішньоочного тиску. Захворювання нерідко може вражати молодь (юнацька глаукома) і навіть новонароджених (вроджена глаукома). Діагностика глаукоми комплексна. При встановленому діагнозі «глаукома» проходити огляди у офтальмолога необхідно 1 раз в три місяці. В Запоріжжі в 2018 році зареєстровано 3711 хворих на глаукому, із них люди пенсійного віку складають 3323. Серед підлітків в віці 15-17 років зареєстровано 2 випадки глаукоми. На лікування хворих з глаукомою в 2018 році з бюджету міста виділено 176,6 тис. гривень.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради нагадує, що для встановлення діагнозу необхідно перевірити зір, стан зорового нерву, виміряти рівень внутрішньоочного тиску, пройти додаткові методи обстеження, які допоможуть своєчасно встановити діагноз. Раннє виявлення та своєчасне лікування глаукоми дозволяє зберегти зір протягом тривалого часу. Успішним лікування може бути, коли рівень внутрішньоочного тиску залишається в межах норми, а дефекти полів зору не наростають Внутрішньоочний тиск у кожної людини індивідуальний, але в середньому він не повинен виходити за межі 16-25 мм ртутного стовпчика при вимірюванні тонометром Маклакова. Коли ефект від медикаментозного чи лазерного лікування недостатній, то лікарі вдаються до операції. В КЗ «Міська клінічна лікарня №3» функціонує відділення мікрохірургії ока з міським центром травм та опіків очей на 70 ліжок, де в 2018 році прооперовано з приводу глаукоми 20 пацієнтів. Високоспеціалізованим відділенням, що надає планову хірургічну і терапевтичну допомогу пацієнтам з різними захворюваннями очей, є відділення мікрохірургії ока КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9» на 40 ліжок, де торік прооперовано 62 пацієнта з глаукомою.