ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день нирки відзначається щорічно в другий четвер березня в понад 120 країнах світу, починаючи  з 2006 року з ініціативи Міжнародного товариства нефрологів та Міжнародного співтовариства нефрологічних федерацій і є можливістю підвищити інформованість населення про небезпеку, яку несуть захворювання нирок  та про проблеми людей, які живуть з ними.

В Україні заходи кампанії вперше відбулися в березні 2008 р. за ініціативи Української асоціації нефрологів. У 2019 році Всесвітній день нирки буде проводитися 14 березня під девізом «здорові нирки для кожного скрізь».

Щоденні правила профілактики, які допоможуть зберегти здоров’я нирок.

Фізичні навантаження допомагають нормалізувати артеріальний тиск, покращити мікроциркуляцію крові в нирках і зменшити ризик розвитку хронічних хвороб нирок. Норма фізичної активності завжди є індивідуальною.

Дотримуйтеся правил здорового харчування та підтримуйте вагу в нормі  

Пийте достатньо води, щоб нирки залишалися здоровими. Рідина використовується нирками як розчинник для накопичених в тканинах продуктів розпаду і формування сечі. Пити треба регулярно, рівними порціями впродовж всього дня, орієнтуючись на відчуття спраги. Соки, солодкі газовані, соковмісні напої варто суттєво обмежити. Безпечної для здоров’я дози алкоголю не існує.

Не куріть. Куріння є однією із причин зменшення кровопостачання  нирки, що призводить до погіршення функції органу та  підвищує ризик раку нирок. Пасивні курці також потрапляють в зону ризику. Набряк гомілок, постійна втома, порушення концентрації, уваги, втрата апетиту, поява крові та піни у сечі - це симптоми, які найчастіше проявляються, коли хвороба нирок переходить у важку форму. Раннє виявлення ниркової недостатності дозволяє розпочати лікування до того, як почнуть розвиватися незворотні наслідки та ускладнення.

Контролюйте артеріальний тиск, який  є однією із найпоширеніших причин розвитку захворювань нирок. Коли високий тиск виникає на фоні інших факторів ризику , то можуть з’явитися серйозні порушення функцій нирок.

Серед захворювань сечостатевої системи захворюваність нирок складає 69,7 на 100 тис. населення, із них захворюваність на хронічний пієлонефрит 30,5 на 100 тис. населення , на хронічний гломерулонефрит - 3,2 на 100 тис. населення.                                                     

В м. Запоріжжя на базі КУ «Запорізька міська клінічна лікарня №10» функціонує Центр нефрології та діалізу для надання безкоштовної допомоги  мешканцям міста, які страждають на термінальну ниркову недостатність. Забезпечення медикаментами супроводу при проведенні замісної ниркової недостатності складає 6352,4 тис. грн., які виділяються із бюджету міста.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує про необхідність профілактичних оглядів.

Якщо ви належите до групи ризику (маєте підвищений артеріальний тиск, діабет чи зайву вагу), регулярно проходьте обстеження для перевірки функцій нирок. Не займайтеся самолікуванням.