ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

24 березня своє професійне свято відзначають лікарі-фтизіатри. В Запоріжжі діагностику, лікування, динамічне спостереження за хворими на активну форму туберкульозу здійснюють лікарі - фтізіатри протитуберкульозної служби, а саме КУ «Запорізький протитуберкульозний диспансер №1» ЗОР, КУ «Запорізький протитуберкульозний диспансер №3» ЗОР, КУ «Запорізький протитуберкульозний диспансер №4» ЗОР.

Кадровий потенціал фтизіатричної служби складає 43 спеціалісти.  Це професійне свято співпадає з Всесвітнім та Всеукраїнським Днем боротьби з туберкульозом, символом якого стала біла ромашка, яка асоціюється зі здоровим диханням. Дата Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом була затверджена рішенням ВООЗ і Спілкою боротьби з туберкульозом та легеневими захворюваннями і приурочена до 100-річчя відкриття Робертом Кохом бактерії, що викликає туберкульоз - палочки Коха. Туберкульоз - одне з найдавніших і небезпечних захворювань, що зустрічаються у людини. Якщо судити про значимість цього захворювання за кількістю його жертв, то туберкульоз перевершує віспу і чуму.

Найдавніша археологічна знахідка туберкульозного ураження хребтового стовпа людини знайдена на території Німеччини і відноситься до 8 тисячоліття до н. е. Туберкульозні зміни виявлено також в єгипетських муміях, віднесених до 2 тис. р. до н. е., а найдревніший відомий нам опис клінічних проявів цієї хвороби належить Гіппократові (460-370 рр. до н. е.). У XV-XIX ст. туберкульоз набув значного поширення, особливо серед бідних прошарків населення, чому сприяли антисанітарія, скупченість людей, незадовільне харчування, часті війни та міграція, низький рівень медичної допомоги. Збудником цього інфекційного захворювання є мікобактерія туберкульозу. Джерелом мікобактерій є хворий на відкриту форму туберкульозу, або хворі на туберкульоз тварини. Шляхи інфікування-через дихальні шляхи, шлунково-кишковий тракт, контактний і дуже рідко - внутрішньоутробний.

Фтизіатри займаються не тільки враженими легенями та бронхами. У їх компетенції - кістки, печінка, нирки, органи зору, лімфатичні вузли, шкіра, кишечник, очеревина, наднирники, суглоби, сечостатеві органи. А все тому, що мікобактерія туберкульозу здатна вразити різні тканини і органи, має перебіг з ремісіями, рецидивами, загостреннями.

Фтизіатри лікують всі можливі форми туберкульозу, проводять діагностику, встановлюють причини розвитку цієї недуги, дають рекомендації щодо заходів профілактики, займаються реабілітаційними заходами. Саме на них лежить відповідальність за те, щоб не почалася епідемія туберкульозу. В умовах епідемії ніхто не застрахований від хвороби. Туберкульоз виліковний, у кожного є реальний шанс побороти цю недугу та повернутися до повноцінного життя і цьому допомагає фтизіатрична служба.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради вітає лікарів-фтизіатрів з професійним святом і бажає міцного здоров’я, успіхів у праці, затишку в домівках. Нехай цей день, як і будь-який інший в Вашому житті, буде особливим і залишить тільки теплі почуття.