ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

21.03.2019 у департаменті охорони здоров'я міської ради відбулася планова апаратна нарада директора департаменту Ушакової В.В. з керівниками закладів (установ) охорони здоров'я міста про стратегію розвитку лікарень інтенсивного лікування другого рівня доповіли головні лікарі КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» та КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня №9».

В своєму виступі головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги департаменту охорони здоров’я міської ради Доля Г.Ф. зазначила, що показники смертності дітей є загальновизнаними індикаторами здоров’я нації, віддзеркалюючи якість життя населення, соціально-економічний рівень суспільства, стан довкілля, ефективність профілактики, доступність і якість медичної допомоги тощо. Рівень смертності дітей віком до 1 року життя надзвичайно чутливо реагує на зрушення усіх перелічених складових.

У 2018 році по м. Запоріжжя померло 29 дітей першого року життя (2017 рік – 34 дитини). Показник малюкової смертності (на 1000 новонароджених) знизився з 5,80‰ у 2017 році до 5,56‰ за 2018 рік та на 31% нижче за середньообласний показник (середньообласний показник 2018 рік – 8,04‰)

У структурі смертності дітей першого року життя за причинами І місце займають окремі стани перинатального періоду (56,7% від всіх причин смерті),  ІІ місце – вроджені аномалії (16,7 % від всіх причин смерті), ІІІ місце – хвороби органів дихання, та нервової системи – по 6,7%, ІV місце - хвороби кровообігу, інфекційні захворювання, травми та неточно визначені причини – по 3,3%.

В своєму виступі Доля Г.Ф. зазначила, що виконання плану вакцинації проти дифтерії, правцю, кашлюку дітям до року за 2018 рік склало 69%, ревакцинації у 18 місяців – 80,4% та наголосила на необхідності  активізації  санітарно - просвітницької роботи щодо проведення імунопрофілактики з використанням засобів масової інформації.

Про подальше вдосконалення надання медичної допомоги хворим з захворюваннями суглобів, які потребують ендопротезування в рамках виконання заходів Програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2019-2021роки», затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 19.12.2018 №32 доповів головний позаштатний травматолог департаменту охорони здоров’я Труфанов І.І.