ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день боротьби з епілепсією, або Фіолетовий день (Purple Day) — це щорічна міжнародна акція, завдання якої —допомогти людям, які живуть з цим діагнозом. Перша кампанія відбулася 26 березня 2008 року, її учасники приколювали до одягу фіолетову стрічку (символ епілепсії) або просто надягали що-небудь фіолетове.

Епілепсія – це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються. Вони проявляються у вигляді короткочасних мимовільних судом однієї частини тіла або ж по всьому тілу, іноді супроводжуються втратою свідомості, контролю за функціями кишковика і сечового міхура. Епілептичні напади спричинені надлишком електричних імпульсів у групах клітин різних ділянок мозку і можуть мати форму як незначних провалів у пам’яті, так і важких тривалих конвульсій, різнитися за частотою, трапляючись менше як раз на рік, або до декількох випадків на день.

Дослідження показують, що генетичні аномалії можуть бути одними з найбільш важливих факторів, що сприяють розвитку епілепсії. Деякі типи епілепсії пов’язані з аномалією в певному гені, деякі типи передаються по спадку, що припускає наявність генетичних факторів, що сприяють розвитку епілепсії.

У багатьох випадках епілепсія розвивається в результаті пошкодження головного мозку внаслідок інших розладів. Наприклад, пухлина головного мозку, алкоголізм, хвороба Альцгеймера часто призводять до епілепсії, тому що вони порушують нормальну роботу мозку. Інсульти, інфаркти та інші захворювання, які позбавляють мозок кисню, також можуть стати причиною епілепсії.

Факторами, що провокують епілептичний напад, є вживання алкоголю (навіть 15–20мл), зокрема й пива, зниження глюкози в крові, гучна музика, яскраве світло, тривале перебування перед комп’ютером.

Епілепсія є одним з найбільш поширених хронічних неврологічних захворювань, яке не можна повністю вилікувати, однак правильно підібране лікування дозволяє хворим протягом декількох років жити без приступів. Це одне з небагатьох хронічних захворювань, при якому досягнення стійкої ремісії можливо. За даними ВООЗ, на епілепсію страждає до 1% населення земної кулі, але тільки 25% із них отримують адекватне медикаментозне лікування.

Сучасні протиепілептичні лікарські препарати, що використовуються для боротьби з недугою, ефективні і малотоксичні, підбираються для кожного пацієнта індивідуально та дають можливість у 70% випадків повністю звільнити людину від нападів.

Профілактикою будь-якого виду епілепсії є здоровий спосіб життя. Щоб уникнути нападів епілепсії, необхідно повністю відмовитися від куріння, вживання будь-якого виду алкоголю (в тому числі і пива), не можна вживати міцний чай або каву, переривати нічний сон, переїдати на ніч, уникати шкідливих впливів на організм навколишніх чинників.