ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Своє професійне свято «День нефролога» лікарі-нефрологи відзначають 27 березня. Нефрологія представляє галузь медицини, яка вивчає функції та хвороби нирок, діагностику хвороб нирки та їх лікування. Нефролог - лікар, який спеціалізується на проблемах нирок. У його компетенцію входить лікування таких хвороб, як гломерулонефрит, пієлонефрит, сечокам’яна хвороба, полікістоз нирок, ниркова недостатність.

Саме цей фахівець спостерігає пацієнтів після пересадки нирок. Перші кроки у становленні нефрології як науки відбулися ще на початку XIX століття і були пов’язані з ім’ям англійського лікаря Брайта. В окрему клінічну спеціальність нефрологія виділилася тільки в 60-ті роки ХХ століття. На жаль, більшість ниркових захворювань є хронічними. В закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя працює 10 нефрологів, із них 3 дитячих. З 18.07 2017 року розпочав функціонувати  міський Центр діалізу та нефрології на базі КУ «Запорізька міська клінічна лікарня №10», де працює 7 нефрологів. В 2018 році тут надано допомогу 191 хворому. Забезпечення медикаментами супроводу при проведенні замісної ниркової недостатності складає 6352,4 тис. грн., які виділяються із бюджету міста. В  нефрологічному відділенні КНП «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5» Запорізької міської ради працює 3 дитячих нефролога, які  надають  висококваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу дітям міста Запоріжжя з хворобами нирок та сечовивідної системи, віком від 1,5 до 18 років. Відділення розраховано на 30 ліжок, де в 2018 році надано допомогу 505 хворим.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради вітає лікарів-нефрологів і бажає міцного здоров’я, успіхів у праці, натхнення!

З Днем нефролога!