ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно 2 квітня відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму. Запроваджений він рішенням Генеральної Асамблеї ООН в 2007 році з метою привернення світової уваги до дітей та дорослих, які страждають від аутизму, символом якого є блакитний колір. У світі в цей день підсвічують головні споруди в голубий колір, одягаються в блакитний одяг, щоб наголосити на необхідності бачити та чути особливих людей.

Аутизм - це розлад мозку, коли окремі його частини не працюють спільно належним чином, що призводить до складнощів у комунікації. Проявляється протягом перших трьох років життя. За статистикою, кожна 68 дитина страждає на аутизм, втім виявлення хвороби у віці до 3-х років дає шанс повністю реалізувати свій потенціал таким дітям. Серед хлопчиків захворювання зустрічається в 3-4 рази частіше, ніж серед дівчаток. В м. Запоріжжя проживає 239 таких дітей, сім’ї яких, починаючи з 2007 року, отримують одноразову адресну цільову матеріальну допомогу з бюджету міста в розмірі 1000 грн.

Причини, які сприяють виникненню аутизму: генетичні  порушення, порушення харчування й обміну речовин; перенасичення організму важкими металами, нейротоксинами, а також деяким ліками; інтоксикації через нейроінфекції або гельмінтози; анатомічні або функціональні порушення мозкової діяльності; стреси.

Для проведення діагностики необхідно своєчасно звертатися до сімейного лікаря.

Для дітей з аутизмом характерна затримка в розвитку мови або дитина взагалі не починає говорити. Характерні повторювані види поведінки, гіперактивність або пасивність, надчутливість або нечутливість до звуків, сміх або плач без причини, дивна прихильність до предметів, використання іграшок не за призначенням, невміння і небажання пристосовуватися до змін. Дитина воліє грати на самоті і не вступає в зоровий контакт з іншими людьми. У багатьох дітей інтелект нижче норми; підлітки часто страждають від депресії і занепокоєння, особливо ті, у кого інтелект нормальний або вище середнього; у деяких дітей до підліткового віку розвиваються епілептичні напади.

Для лікування аутизму використовується поведінкова, мовна, фізична, медикаментозна терапія. При її ранньому початку більшість дітей з аутизмом вдається навчити спілкуватися з людьми і обслуговувати себе, дитина вчиться соціальним навичкам і комунікації. Необхідно залучати всіх, хто пов’язаний з вихованням дитини (лікарі, друзі, викладачі; організації, що об’єднують людей з подібними проблемами; родини, в яких ростуть діти з аутизмом) і пробувати різні методи, щоб знайти найбільш відповідні. Важлива частина терапії полягає в тому, щоб всі інші члени родини дізналися все необхідне про аутизм і навчилися справлятися з симптомами у дитини. Це знизить рівень стресу у решти членів сім’ї і допоможе дитині. Люди з аутизмом - інші, але вони не мають бути чужими. Будьте поряд з цими дітьми і пам’ятайте, що кожен із нас неперевершений. Допомагайте дітям з аутизмом відкрити себе світу.