ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Професійне свято 5 квітня відзначають лікарі-неонатологи. Неонатологія - наука про виходжування немовлят. Пошук оптимальних методів діагностики та лікування хвороб в перший місяць життя, створення умов, необхідних для формування здоров’я дитини є основним завданням неонатологів.

Народження дитини - одна з найвизначніших подій в житті жінки. Однак, період новонародженості являється одним з критичних періодів життя немовляти, під час якого організм адаптується до умов позаутробного життя. Неонатологія - це відносно молода наука, яка почала формуватися як самостійний розділ педіатрії у 60-х роках ХХ століття. У 1987 році спеціальність лікар педіатр-неонатолог була внесена до номенклатури лікарських спеціальностей.

Неонатолог - це лікар широкого профілю, який має розрізняти та виявляти симптоми захворювань та відхилень у розвитку новонароджених дітей. На пізніх термінах вагітності завдання неонатолога підготувати батьків до пологів. Якщо акушер-гінеколог відповідає за здоров’я мами, то лікар-неонатолог повністю бере на себе відповідальність за стан дитини. Особливо доцільна присутність такого лікаря при різних патологіях вагітності, недоношуванні та ускладненнях під час пологів. Неонатолог в даній ситуації виступає як дитячий реаніматолог та реабілітолог. Після народження немовляти, завдання неонатолога - слідкувати за розвитком дитини, а маму навчити правильно годувати груддю, правильно доглядати малюка. В закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя працює 27 лікарів-неонатологів, які цілодобово спостерігають та лікують новонароджених.

Несприятлива екологічна ситуація, наслідки Чорнобильської катастрофи, неповноцінне, незбалансоване харчування та ведення нездорового способу життя батьків - все це відображається на генетичному рівні. Багато жінок стикаються з ускладненнями, які проявляються під час пологів. Значна кількість дітей народжується недоношеними та з різними фізичними вадами. В таких ситуаціях особливо важлива участь лікаря-неонатолога. І саме від його навиків, професіоналізму залежить життя та подальший розвиток дитини.

Діти - наше майбутнє. І саме від турботи про них залежить майбутнє нашої держави.

Департамент охорони здоров’я міської ради вітає лікарів-неонатологів  зі святом та бажає їм міцного здоров'я, трудових успіхів і сімейного щастя.