ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7 квітня. Дата святкування приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято.

До 1950 року день здоров’я відзначався 22 липня, в день, коли сталася ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ, потім він закріпився за нинішньою датою. Заходи до Всесвітнього дня здоров’я спрямовані на натхнення, мотивацію і напрямок досягнення найвищого рівня здоров’я.

Цього року ВООЗ приділяє особливу увагу темі загального охоплення послугами охорони здоров'я, щоб допомогти людям скласти більш повне уявлення про те, яка підтримка і які послуги повинні бути їм доступні і де їх можна отримати. ВООЗ закликає виступати в підтримку рівного доступу до послуг для всіх і всюди. Згідно зі статистичними даними, половина всіх людей у світі не мають можливості отримувати послуги охорони здоров'я; близько 100 млн. людей опинилися за межею бідності через те, що витрати на лікування були занадто великі. Проблема катастрофічних витрат поряд з проблемою доступу до послуг охорони здоров'я вважається однією з найважчих у світі. Викорінення цих проблем і є основною метою ВООЗ, боротьбі з ними присвячений Всесвітній день здоров'я.

Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи охорони здоров’я. Працівники клінік, лікарень і госпіталів, ті хто так чи інакше з обов’язку професії і служби надає медико-санітарну допомогу всім, хто її потребує, як найкраще розуміють цінність здоров’я. Профілактика та увага до власного здоров’я, - основна мета проведених в цей день акцій та заходів. Численні інформаційні матеріали, брошури та буклети, семінари, виступи фахівців, які присвячені Дню здоров’я, в простій і доступній формі пояснюють важливість цієї позитивної ініціативи.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними! Зі святом Вас!