ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

У сучасному світі поруч із добром, на жаль, вистачає місця і для жорстокості та насильства. Насильство дорослих над дітьми, жорстокість молодих людей по відношенню до інших наносить шкоду фізичному та психологічному здоров’ю людини.

Проблема насилля та жорстокості стосується кожного. Сам факт приниження людини людиною, навіть на перший погляд – дрібний, несуттєвий, впливає на психологічний і соціальний розвиток особистості, особливо дітей та підлітків. Насильство серед молоді – це застосування сили, психологічного тиску, погроз, які свідомо спрямовані на слабших дітей, що не можуть дати відсіч.

З метою попередження проявів жорстокості та насильства серед дітей, 10.04.2019 з пацієнтами, що знаходяться на стаціонарному лікуванні у КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР фахівцями відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» проведено заняття-тренінг «Профілактика насильства в молодіжному середовищі».

Дискусії та обговорення, мозкові штурми, роз’яснення норм законодавства, цікаві групові вправи, відеоролики – все це спрямовано на формування свідомого ставлення до проблеми насильства (фізичного, психологічного, економічного) та реалізацію завдань з протидії жорстокого поводження серед дітей та підлітків.

Основні завдання тренінгу – сприяти розвитку дружніх стосунків у дітей, допомогти пізнати способи неконфліктної поведінки та методи вирішення конфліктів, що дозволить в свою чергу побудувати конструктивні взаємовідносини з однолітками та вміння керувати своїми емоціями.

Протягом заняття учасники заходу розглянули шляхи виходу з ситуацій насильства, сформували свідоме, відповідальне ставлення до проблеми насильства, як негативного явища, що наносить шкоду здоров’ю людини, перешкоджає гармонійному розвитку особистості, повноцінній самореалізації.

Отримані під час занять знання допоможуть підліткам уникати конфліктів, навчитися висловлювати свої почуття та розуміти почуття інших, розвивати довіру та підтримку.

Питання щодо заходів збереження та формування дитячого здоров’я є пріоритетним у роботі фахівців лікарні.