ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» та на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево-Життя» та іншими громадськими ініціативами щороку в третю суботу квітня відзначається Український день довкілля.

Спочатку свято мало на меті відзначити Стокгольмську конференцію ООН з навколишнього середовища, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху. Цього ж дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля. Саме на річницю цієї події і була призначена дата свята. Конференція, що відбулася в Стокгольмі, зіграла вирішальну роль в глобальному екологічному русі.

Головна мета свята – підвищення рівня свідомості громадськості в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища, пропагування екологічних знань, формування екологічної культури у населення та виховання громадянина, який здатний мислити екологічно, турбуватися про навколишнє середовище, в якому він живе.

У Запорізькому регіоні ситуація ускладнюється високою екологічною напруженістю сировинно-видобувних та найбільш екологічно-небезпечних галузей промисловості, які сформувалася ще в 30-ті роки минулого сторіччя, та призвели до високого забруднення поверхневих та підземних вод, повітря і земель, нагромадження великої кількості відходів виробництва. На людину впродовж всього життя впливають потенційно небезпечні для здоров'я фактори ризику: поведінкового, біологічного, генетичного, екологічного, соціального характеру, навколишнього та виробничого середовищ, що підвищують вірогідність розвитку захворювань, їх прогресування та несприятливого результату.

Ситуація зі здоров'ям населення, яка на сьогодні склалася в України, визнана незадовільною. Середня тривалість життя громадян нашої країни на 10 - 12 років нижча, ніж у країнах Європейського Союзу, а передчасна смертність, особливо у чоловіків працездатного віку, є вищою в 3-4 рази. Основні причини смертності - це хронічні захворювання неінфекційного характеру, хвороби, більшість з яких пов’язана зі способом життя. В ієрархії причин смертності населення перші п’ять місць стало посідають хвороби системи кровообігу, злоякісні новоутворення, зовнішні причини смерті, хвороби органів травлення і органів дихання.

Український день довкілля організовується спеціальним комітетом, який займається підготовкою заходів, пов'язаних з висадкою рослин в лісах і парках, прибиранням паркових територій, плануванням скверів, газонів, клумб в населених пунктах, ліквідацією стихійних звалищ в громадських місцях, місцях відпочинку і дозвілля.