ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Згідно ВООЗ, статева та сексуальна просвіта – це надання учням достовірної та науково обґрунтованої інформації статевознавчого характеру, а також, – навчання основним життєвим принципам, таким як навички спілкування, критичного мислення, здатності до самовдосконалення, здатності приймати рішення і брати на себе відповідальність тощо, і, крім того, виховання позитивних установок і цінностей, наприклад, самоповаги, відкритості та ін.

Сексуальна просвіта, як зазначають зарубіжні вчені, має охоплювати широке коло питань, включаючи як біологічні та фізичні аспекти сексуальності, так і соціальні, емоційні аспекти статі. Безумовно, зміст програм статевої та сексуальної просвіти має бути адаптований відповідно до віку і рівня розвитку учня.

11.04.2019 фахівці відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка дружня до молоді» провели тематичні інтерактивні заняття у Запорізькій спеціалізованій школі №  100. Мета занять:  формування моральних та гігієнічних норм поведінки, пов’язаних із фізіологією та психологією статевого розвитку учнівської молоді. Участь у заході прийняли понад 25 учениць старших класів.

Завдання заходів: навчити молодь керувати статевим інстинктом, підпорядкувати його розумові; сприяти всебічному гармонійному розвиткові особистості; привчити з дитинства до  гігієнічних звичок, що забезпечить нормальне  формування статевої системи та функціонування її в зрілому віці; дати знання про психофізіологічні особливості жіночого організму.

Крім того, фахівці лікарні розповіли підліткам про захворювання, що передаються статевим шляхом, як уникнути небажаної вагітності тощо. Адже, сексуальність і її прояви – це сфера життя, де ціна помилки дуже велика, а незнання, безвідповідальність, схильність до імпульсивних вчинків можуть завдати непоправної шкоди здоров’ю.

Зустріч пройшла в дружній атмосфері, учасниці заходу активно брали участь в обговорені питань та отримали кваліфіковані відповіді на всі запитання. Покращення якості надання медичної допомоги, зокрема, проведення заходів направлених на збереження та формування дитячого здоров’я є пріоритетними в роботі фахівців лікарні.