ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день боротьби проти малярії відзначається щорічно 25 квітня. Він був встановлений у травні 2007 року на 60-й сесії ВООЗ спільно з Всесвітньою асамблеєю з охорони здоров’я.

Мета проведення Міжнародного дня боротьби проти малярії - роз’яснення того, що малярія виліковна, пояснення громадськості про необхідність профілактичних заходів, важливість пошуку варіантів розв’язання цієї проблеми. Європейське бюро ВООЗ у зв'язку з політичною і економічною нестабільністю в світі, зростанням міграції та здійсненням широкомасштабних зрошувальних проектів, виділяє малярію, як пріоритетну проблему в зв'язку з можливістю повернення інфекції.

За даними ВООЗ, малярія продовжує загрожувати 40% населення світу. Щорічно малярією захворює більш 500 мільйонів чоловік, а більш одного мільйона помирає від цієї хвороби.

Малярія – загрозливе для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Зараження людей відбувається в результаті укусу інфікованої самки комара. Малярії властива сезонність. Ендемічні вогнища інфекції зберігаються у 91 країні світу, переважно це країни Африки, Азії, Південної і Північної Америк. В Україні передача малярії комарами не відбувається і наразі усі зареєстровані випадки захворювань – завезені. За останні 10 років у м. Запоріжжя зареєстровано 12 випадків завезеної малярії. В 2017 році - 4 випадки: із них 1 випадок малярії закінчився летально. В 2018 році, в 1 кварталі 2019 року захворювання на малярію в м. Запоріжжя не реєструвалися.

Симптоми малярії з’являються через 10-15 днів після укусу інфікованого комара. Перші симптоми – лихоманка, головний біль, анемія, збільшення печінки.

Якщо під час подорожі чи протягом року після повернення із країни, де відбувається передача малярії з’явилися симптоми грипу чи підвищилась температура – негайно зверніться до лікаря та повідомте про історію своїх поїздок.

Лікування необхідно розпочати протягом перших 24 годин після прояву симптомів, інакше захворювання може мати тяжкий перебіг і закінчитися смертю. Якщо ризик захворіти малярією у країні високий - варто заздалегідь купити ліки проти малярії і носити їх із собою. У дітей із важкою малярією розвивається анемія, дихальна недостатність чи мозкова форма захворювання. У дорослих відбувається ураження кількох органів.

Департамент охорони здоров’я попереджує: перед плануванням поїздки в іншу країну необхідно уточнити, чи є вона неблагополучною щодо малярії. Якщо так - уникайте укусів комарів, використовуйте одяг, який прикриває тіло; репеленти, антимоскітні сітки та хіміопрофілактику - медикаменти для профілактики захворювання малярією. Хіміопрофілактика залежить від країни, куди ви подорожуєте, і її потрібно розпочати за кілька тижнів до поїздки. Інформацію щодо медикаментозної профілактики можливо отримати у сімейного лікаря.