ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

У цей день у 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Це найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.

В умовах сучасного науково-технічного прогресу особливого значення набула можливість використання ядерних перетворень як джерела електричної енергії. Ефективність атомної енергетики висока, але розвиток цієї галузі створив потенціальну загрозу радіаційного забруднення. Усе людство схвильоване радіаційним забрудненням навколишнього середовища. Ми не можемо відчути радіацію, побачити або почути, виявити на запах або дотик. Радіаційне випромінювання має високу активність, і потрапивши в організм, включається в біологічні цикли. Радіоактивні елементи надходять до організму людини, як i до всіх живих організмів з повітрям, водою та харчовими продуктами. Найчутливішими до опромінювання є клітини лімфатичної системи, кісткового мозку та статевих залоз.

Наслідки Чорнобиля стали драматичним уроком для цивілізації, суворим попередженням щодо масштабу відповідальності за життя, здоров’я людей і екологічну безпеку планети, яку взяла на себе сучасна наука.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців – пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

На диспансерному обліку у закладах охорони здоров’я міста перебуває 1225 чорнобильців-ліквідаторів, які мають можливість пролікуватися в спеціалізованих стаціонарах КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя», КУ «6-а міська клінічна лікарня», КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня №9», КНП «Міська лікарня №10» ЗМР та в амбулаторному центрі фізичної реабілітації учасників АТО та ліквідаторів аварії на ЧАЕС КНП «Міська лікарня №3» ЗМР. У 2018 році з бюджету міста на забезпечення ліками та пільгове зубопротезування чорнобильців виділено близько 330 тисяч гривен, у 2019 році планується виділення більше 400 тисяч гривен.

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через кола ядерного пекла. Вони зробили все можливе задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.