ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

1 травня в Україні відзначають міжнародне свято – День праці, яке спочатку носило назву День міжнародної солідарності трудящих.

1 травня 1886 р. американські робітники організували страйк, висунувши вимогу 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією. У ході масових виступів протесту проти жорстоких дій поліції, які тривали наступного дня, внаслідок вибуху бомби було вбито вісьмох поліцейських, поранено щонайменше 50, у перестрілці, що сталася за цим, було поранено щонайменше чотирьох робітників, кілька десятків осіб дістали поранення.

За звинуваченням в організації вибуху восьмеро робітників-анархістів були засуджені до повішення. За пропозицією американських робітників, які намітили свій страйк на 1 травня 1890 р. саме в пам'ять про страчених, Паризький конгрес II Інтернаціоналу оголосив 1 травня 1890 р. Днем солідарності робітників усього світу і запропонував відзначити його демонстраціями з вимогою 8-годинного робочого дня та іншими соціальними вимогами.

Вперше День міжнародної солідарності трудящих був відзначений у 1890 р. в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Іспанії, Італії, США, Франції, Швеції і деяких інших країнах.

У Російській імперії його вперше неофіційно відзначили 20 квітня (3 травня) 1911 р. У 1917 р. після Лютневої революції Першотравень вперше відсвяткували відкрито: мільйони робітників вийшли на вулиці з гаслами. У 1918 р. в РРФСР це свято стало державним під назвою День Інтернаціоналу. Назва свята неодноразово змінювалося в офіційно виданих календарях: Свято міжнародної солідарності пролетаріату (1930 рік), Бойове свято міжнародного пролетаріату (1943 рік), День всесвітнього свята трудящих (1946 рік).

Упродовж тривалого часу Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби і відзначався демонстраціями, але поступово цей контекст губився. У Швеції, починаючи з 1 травня 1908 р., в це свято збиралися кошти для боротьби з хворобою робітників – туберкульозом.

У радянські часи Першотравень став фактично державним святом. Сьогодні це свято відзначають у 142 країнах і територіях світу 1 травня або в перший понеділок травня. Для ряду країн традиція збирати людей під прапори профспілок ще збереглася, але в більшості держав це все ж не політичне свято, а саме День праці, яскраве весняне свято, коли організовуються народні гуляння, виступи артистів, ярмарки, мирні ходи і безліч розважальних заходів.

У цей день трудівника, день солідарності та взаємної підтримки трудящих усього світу, департамент охорони здоров’я бажає Вам наснаги, оптимізму і впевненості у власних силах і життєвих гараздів.