ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

5 травня відзначають своє професійне свято акушерки в 50 країнах світу. Оголошено цей день на Міжнародній конференції акушерок в 1987 році, а почали святкувати в 1992 році. Мета цієї події – привернути увагу громадськості та державних організацій до потреб і розвитку акушерської справи, вдосконалення матеріально-технічної бази, поліпшення умов праці.

Це свято всіх людей на планеті, яким вони допомогли з’явитися на світ. Акушерство – наука, що вивчає організм жінки, пов’язаний з вагітністю та пологами.

Народження малюка – урочиста подія. Діти – наше майбутнє – майбутнє будь-якої держави. При появі нового життя дуже важлива роль медичного працівника і в першу чергу – акушерки. Саме вони першими приймають у цей світ маленьке безпорадне дитя. Від досвідченості та професіоналізму акушерки залежить і процес появи нового життя, і післяпологовий контроль за самопочуттям мами та її малюка, і готовність вчасно надати необхідну професійну допомогу з питань репродуктивного здоров’я. Їх моральна підтримка, високий професіоналізм допомагають іноді більше, ніж будь-які знеболюючі та заспокійливі препарати. Людина цієї професії повинна володіти колосальними знаннями. Крім високого професіоналізму, професія акушерки вимагає таких якостей, як доброта, чуйність, уміння співпереживати. Праця акушерок незамінна. Саме від людей цієї професії залежить не тільки фізичне, а й психологічне здоров'я матері і дитини.

Професія акушерки виникла в найдавніші часи, адже діти народжувалися з моменту виникнення людства. Ще в первіснообщинному ладі були спеціальні жінки, які надавали допомогу при пологах. В Стародавній Індії вперше стали вивчати цю галузь медицини. У Стародавній Греції теж були такі жінки – помічниці, вони перерізали пуповину. У слов’ян роль акушерки виконувала повитуха. Така жінка вважалася посланцем Божої матері. Її дуже поважали і навіть святкували 8 січня День повитух і породіль, а по церковному це свято називається Свято собору Пресвятої Богородиці.

З кожним роком покращуються умови надання акушерської допомоги. В Запоріжжя пологи приймаються в трьох пологових будинках, підпорядкованих департаменту охорони здоров’я міської ради. Всі вони акредитовані на звання «Лікарня доброзичлива до дитини». Фінансування міських пологових будинків в 2019 році складає 102 млн 740 тис. грн.

В пологодопомічних закладах охорони здоров'я м. Запоріжжя працює 180 акушерок, які  разом із 173 лікарями акушерами-гінекологами допомогли у 2018 році народитися 1916 хлопчикам та 1960 дівчаткам.

Департамент охорони здоров'я міської ради вітає всіх працівників акушерсько-гінекологічної  служби з Міжнародним днем акушерки і бажає міцного здоров'я, трудових успіхів, сімейного щастя, благополуччя в усіх починаннях, достатку.