ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Свій початок історія Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю бере 5 травня 1992 року. У цей день люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти країн одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за їх рівні права і проти дискримінації.

З того часу заходи, які покликані звернути увагу людей на проблеми, пов’язані із захистом прав людей з обмеженими можливостями, проводяться в цей день щорічно. Метою Дня боротьби за права людей з інвалідністю є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов'язаних з інвалідністю, мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя цих людей. Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

Жодна категорія громадян не повинна залишитися без уваги влади, суспільства, громадських організацій незалежно від національності, релігії, матеріального стану, стану здоров'я.

Хоча люди з інвалідністю обмежені фізично, вони безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки великій силі духу й волі, ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті. Час показав, що дуже часто люди з обмеженими фізичними можливостями можуть досягти навіть більшого, ніж зовсім здорові люди.

На сьогодні рівень інвалідизації мешканців планети становить більше 1 мільярда людей, або 15 відсотків населення Землі. В Запоріжжі показник первинного виходу на інвалідність дорослого населення на протязі останніх двох років має тенденцію до зростання і склав за 12 місяців 2018 року – 54,2, що на 5,4% більше показника минулого року (51,4) та на 2,1% перевищує обласний показник (53,1). Серед працездатного населення цей показник склав – 50,6, що на 3,6% нижче показника минулого року (52,5) та на 8,2% нижче від обласного показника (55,1). Показник загальної інвалідності дітей, які перебувають під наглядом в м. Запоріжжя, за останні 2 роки зріс на 1,3%. Кількість дітей-інвалідів складає 3098 осіб, у 2017 році – 3031 особи. Структура первинного виходу на інвалідність за класами хвороб серед дитячого населення: І місце займають розлади психіки та поведінки – 30,4 %, ІІ місце – вроджені вади розвитку – 24,5 %; ІІІ місце – хвороби ендокринної системи – 13,7%. Інвалідність – це не вирок.

В м. Запоріжжя проводиться значна робота, спрямована на інтеграцію людей з інвалідністю у життя нашого суспільства, на реабілітацію людей з обмеженими можливостями. З бюджету міста виділено близько 11 млн грн на придбання виробів медичного призначення для людей з інвалідністю.

У цей День департамент охорони здоров’я міської ради приєднується до міжнародної ініціативи і бажає всім, хто не байдужий цій проблемі, сил, здоров’я, успіху. Захищаючи гідність людей з інвалідністю, ми захищаємо своє людське обличчя. Не залишайтеся байдужими!