ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця відзначається щорічно 8 травня. Це свято було засноване на честь відомого швейцарського мецената Жана Анрі Дюнана, який народився 8 травня 1828 року. За його ініціативою були створені перші групи волонтерів, які надавали допомогу всім пораненим на полях бойових дій. Також Дюнан став одним з творців всесвітньо відомого комітету Червоного Хреста. Ця організація почала свою роботу в 1863 році.

Свою нинішню назву благодійна організація Червоного Хреста і Червоного Півмісяця здобула в 1986 році. Головне завдання організації – надання допомоги всім хворим, пораненим, які стали жертвами збройних протистоянь. Також Червоний Хрест допомагає всім постраждалим від стихійних лих та катаклізмів, тому основними ідеями цього свята можна назвати гуманність і добровільність у наданні допомоги нужденним. Відділення Червоного Хреста працюють в 176 країнах світу.

Історія Українського Червоного Хреста бере свій початок у XVIII столітті, від козацьких часів. Благодійні медичні заклади тоді називалися Запорізьким Спасом і знаходилися недалеко від Києва, а також в інших місцевостях України. У них лікувалися поранені козаки.

У 1991 році Україна здобула незалежність і разом з нею у нашій державі був створений Український Червоний Хрест. Країна почала плідно співпрацювати з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, спільними зусиллями було розпочато надання допомоги державним органам з поширення в Україні Міжнародного гуманітарного права.

Головний акцент у Статуті Червоного Хреста України робиться на Женевських конвеціях, які проголошують братерське ставлення один до одного і закликають увесь світ дотримуватися гуманітарних принципів і норм міжнародного гуманітарного права під час збройних конфліктів, сприяння тому, щоб стосунки між народами і державами розвивались на основі трьох головних принципів: повага, співчуття, солідарність.

Шановні працівники організації Товариства Червоного Хреста!

Прийміть сердечну подяку за невтомну працю, чуйні серця й щедрі руки. Міцного вам здоров’я, щастя, здійснення найкращих мрій і сподівань! Бажаємо вам нових успіхів у добродійній праці на ниві милосердя!