ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією був ініційований у 2005 році Всесвітньою лігою боротьби із артеріальною гіпертензією та відзначається у другу суботу травня щорічно. Метою цього дня є підвищення обізнаності людини щодо цифр свого артеріального тиску. «Знай свої цифри» – тема дня, який об’єднує понад 85 організацій.

Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертензія – найбільш небезпечний фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. На сьогодні понад 1,5 мільярда людей у всьому світі страждають від цього підступного захворювання. Про масштаби цієї проблеми свідчить той факт, що гіпертонія виявляється у кожної третьої дорослої людини. Довготривала артеріальна гіпертензія призводить до ураження органів-мішеней, в тому числі – гіпертрофії лівого шлуночка, серцевої недостатності, розвитку ниркової недостатності. Чим вище артеріальний тиск, тим більший ризик виникнення ішемічної хвороби серця, мозкового інсульту і як наслідок – передчасної смерті. Навіть невелике підвищення артеріального тиску несе в собі істотний ризик для здоров'я. Саме тому всім людям старше 40 років рекомендується щорічне відвідування сімейного лікаря з метою профілактичного огляду і контролю рівня холестерину в крові. Верхньою межею норми вважають значення 140 мм.рт.ст. для систолічного артеріального тиску та 90 мм.рт.ст. – для діастолічного.

Приблизно 90-95% випадків артеріальної гіпертонії відносяться до категорії первинної гіпертонії, яка характеризується появою високого кров’яного тиску без будь-яких очевидних причин. Решта випадків артеріальної гіпертонії, яку називають вторинною (симптоматичною), спричиняються хворобами інших органів і систем (нирок, артерій, серця або ендокринної системи). Загалом існує понад 50 захворювань та клінічних станів, що можуть призводити до розвитку вторинної артеріальної гіпертонії.

Людина з артеріальною гіпертензією має знати, що лікування її є пожиттєвим, тобто нормалізація тиску забезпечується за допомогою фармакологічних препаратів та ведення здорового способу життя, а саме: обмеження вживання солі; обмеження вживання алкогольних напоїв; зменшення вживання насичених жирів, солодощів та холестерину; відмова від куріння; підвищення фізичної активності; психоемоційне розвантаження.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: профілактика, спрямована на зміну способу життя, є універсальною «вакциною» проти артеріальної гіпертонії, а застосування перелічених заходів сприяє зменшенню її нових випадків на 50%. Кваліфіковані поради щодо зміни способу життя, корекції ваги тіла, фізичної активності може надати сімейний лікар.