ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно 12 травня – в день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820 –1910). Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни вона організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії.

Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Історія виникнення професії медичної сестри бере початок з глибокої давнини і пов'язана з такими рисами характеру людини, як співпереживання, турбота, почуття любові до ближнього, які у всі часи змушували людей допомагати один одному. Традиційно її визначають як покликання, як мистецтво, як служіння людині в потребі.

День медичної сестри відзначається з 1971 року, з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер, яка висвітлює проблеми сестринських справ у всьому світі, сприяючи їх вирішенню.

З часу здобуття Україною незалежності та суверенітету зроблені певні кроки в піднесенні престижу професії та освіти медичної сестри, як найбільш потрібної та масової в практичній охороні здоров'я. Запровадження ступеневої безперервної вищої медсестринської освіти підносить її на один рівень з лікарською. В даний час медичні сестри складають найчисленнішу категорію працівників охорони здоров'я, так як в лікарській практиці велика частка медичних послуг надається виключно сестринським персоналом.

В Україні сьогодні працює більше 300 тисяч медсестер, функціонує Асоціація медичних сестер України – добровільна організація, створена в травні 1997 року задля підвищення престижу професії та захисту прав молодших медичних спеціалістів. В закладах охорони здоров'я міста Запоріжжя працює 3795 медичних сестер.

З нагоди професійного свята – Всесвітнього дня медичної сестри прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за Ваші чуйні серця, за врятовані життя, за повернуте здоров’я мешканців нашого міста.

Зі святом Вас! Щастя Вам і добра!