ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

ІНФОРМАЦІЯ

 

З 22.03.2021 на території м. Запоріжжя на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги розпочали роботу пункти щеплень для проведення вакцинальної кампанії від COVID-19.

На 07.04.2021 у всіх (8) ЦПМСД міста відкриті стаціонарні пункти щеплень.

 
Медичні працівники цих пунктів  пройшли відповідне навчання з вакцинації від COVID-19. Згідно нормативних документів МОЗ України, в місті працює 3 мобільні бригади на базі «ЗЦПМСД №1», «ЦПМСД №9», «ЦПМСД №10». Мобільними бригадами вакциновано 2450 осіб, в пунктах щеплень - 1890. Робітників ковідних шпиталів: КНП «Міська лікарня №1» ЗМР, КНП «Міська лікарня №2»ЗМР, КНП «Міська лікарня №6»ЗМР, КНП «Міська лікарня №7» ЗМР, КНП «Міська лікарня №9»ЗМР, КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР, КНП «Пологовий будинок №4» ЗМР щеплено 368 осіб; працівників інших закладів охорони здоров'я міста-521.

Людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках. Всі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є взаємозамінними.

Вакцина AstraZeneca (AZD1222) виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними.

Вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними. Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення.

Вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде доступна в достатній кількості. Україна очікує в квітні отримання у межах глобальної ініціативи COVAX 360 тис. доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яку також виробляють за ліцензією AstraZeneca у Південній Кореї. Як відомо, уряд Індії тимчасово призупинив експорт вакцини AstraZeneca/Covishield, щоб задовільнити внутрішній попит.

Нагадаємо, що МОЗ України збільшив інтервал між введенням першої та другої дози вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів. Відповідно, щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19 повинно розпочатись не раніше ніж 20 травня для осіб, які були щеплені в Запоріжжі першими.

 Повторні захворювання на COVID-19 можливі, їх розглядають як причину зміни генотипів вірусів, що циркулюють, та особливостей імунної системи особи, що піддається ризику зараження. Значною мірою це обумовлено певними вадами неспецифічної ланки імунної системи, так звана перша лінія захисту.

Департамент охорони здоров'я нагадує: зупинити пандемію COVID-19 допоможе вакцинація. З усіх питань щодо вакцинації звертайтеся до  свого сімейного лікаря.