ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

ІНФОРМАЦІЯ

Продовжується вакцинація від COVID-19, яка є добровільною та здійснюється у відповідності до затверджених етапів.

 

Вакцинація необхідна для того, щоб захистити життя та здоров’я своє та своїх близьких. Вакцини, які перебувають на ІІІ фазі клінічних випробувань, пройшли стадію перевірки на безпечність. Кожна країна має регуляторні органи, які контролюють безпеку та ефективність вакцин перед їх широким використанням.

Вакцинація від COVID-19 дорослих, які не увійшли до пріоритетних груп, здійснюватиметься за державний кошт. Це відбудеться тоді, коли щеплення отримають всі пріоритетні групи, тобто на п’ятому, останньому етапі кампанії з імунізації в Україні.

Україна отримує вакцину через глобальну ініціативу COVAX безкоштовно, за рахунок внесків від інших країн та приватних донорів. На комерційному ринку і в приватних медичних закладах поява вакцин очікується лише в другій половині 2021 року. Це пов’язано із надзвичайно великим попитом на вакцини та обмеженими можливостями її виробництва фармацевтичними компаніями.

Якщо людина перехворіла на COVID-19, потрібно вакцинуватися, тому що надійних даних про те, скільки триває імунітет після перенесеного СOVID-19, поки що немає. Тривалість набутого (природнього) імунітету після хвороби на COVID-19 чи здобутого внаслідок вакцинації залежить від багатьох факторів та індивідуальних особливостей. Через недостатню кількість досліджень поки немає чіткого розуміння, як довго захищатиме отриманий імунітет. Наразі відомо, що якщо в людини виробилися антитіла, вони можуть захищати її близько 90 днів. Велика роль відводиться і клітинному імунітету. Ще бракує досліджень, щоб визначити конкретний період, протягом якого буде діяти як імунітет після вакцинації, так і природній. Трапляються випадки повторного інфікування. Водночас випадків, коли вакцинація зашкодила людям, які перехворіли на COVID-19, не зафіксовано. Зважаючи на прогнозований дефіцит вакцини й на те, що передусім щеплення потрібне тим, хто ще не хворів на COVID-19, перехворівшим рекомендовано відкласти вакцинацію на 6 місяців від часу закінчення перебігу COVID-19. За бажанням можливо вакцинуватися раніше, але тільки якщо людина належить до групи пріоритетності і якщо вакцини вистачає іншим людям, які належать до пріоритетної групи і не мають задокументованого COVID-19 в анамнезі.

Якщо людина, яка входить до пріоритетної групи вакцинації, не мала змоги вакцинуватися на момент того, коли була її черга, то питання вакцинації в такому випадку вирішуватиметься із сімейним лікарем та з медичним персоналом, який здійснює щеплення. Вакцинація буде доступною в наступному етапі щеплень. Щоб знизити поширення коронавірусної хвороби COVID-19 та смертності від неї, ефективну вакцину мають отримати від 60% до 80% населення.

На 21.04.2021 у всіх ЦПМСД міста Запоріжжя продовжують функціонувати стаціонарні пункти щеплень. та 3 мобільні бригади. Всього з початку вакцинальної кампаніїї в м. Запоріжжя зроблено 6860 щеплень, з них  робітникам ковідних шпиталів 416; працівникам інших закладів охорони здоров'я міста – 649. Мобільними бригадами щеплено вакциною Pfizer 168 осіб, вакциною CoronaVac (діюча речовина: інактивований вірусSARS-CoV-2) -52 особи, вакциною AstraZeneca Covishild, SKBio (діюча речовина: модифікований аденовірус, що містить у собі специфічний білок короноавірусу, який викликає імунну відповідь)- 3340 осіб. В пунктах щеплень вакциною AstraZeneca Covishild, SKBio щеплено 3300осіб.