ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

ІНФОРМАЦІЯ

Продовжується вакцинація від Covid-19, яка допоможе виробити імунітет до вірусу.

Вакцина вводиться у вигляді ін’єкції в м’яз плеча. Вакцинація проходить у два етапи. Якщо ви отримали одну дозу, ви повинні отримати і другу дозу цієї ж вакцини за 8-12 тижнів, щоб завершити курс вакцинації. Рутинне серологічне тестування не рекомендоване як перед, так і після щеплення вакциною проти COVID-19; таке серологічне тестування може бути використане, якщо його результати представляють науковий інтерес. Після вакцинації залишайтеся у місці її проведення для спостереження принаймні протягом 30 хвилин на випадок виникнення алергічної реакції.

Протипоказання до вакцинації: важка алергічна реакція на попередню дозу вакцини; гіперчутливість до одного з компонентів вакцини ( дізнатися про склад вакцини можна у медичних працівників, які проводять вакцинацію). У разі встановлення важкої алергічної реакції в анамнезі на поліетиленгліколь або подібну молекулу вважати це абсолютним протипоказанням до щеплення вакцинами, до складу яких входить ця речовина. До протипоказань відноситься і гостре захворювання- температура тіла вище 38,5. Незначні інфекції, наприклад застуда або субфебрильна температура, не повинні затримувати вакцинацію. Існуючих даних недостатньо для рекомендації вакцинації вагітним. Якщо вагітність настала між двома дозами вакцини, другу дозу слід вводити після пологів.

Після введення вакцини організм певним чином формує імунну відповідь, яка захистить від важкого перебігу та ускладнень від хвороби.

Можливі наступні реакції: почервоніння, біль, набряк у місці ін’єкції; лихоманка чи озноб, головний біль, біль у м’язах чи суглобах; збільшені лімфатичні вузли; нудота, втомлюваність, безсоння, загальна слабкість. Ці реакції є нормальними та минають за декілька днів після вакцинації. Однак існує ймовірність того, що ви отримаєте першу дозу вакцини вже інфікованим, коли симптоми хвороби ще не розвинулись.

Якщо відчуваєте дискомфорт, або з’явилися характерні симптоми захворювання: висока температура,постійний кашель, втрата нюху чи смаку- слід звернутися до свого сімейного лікаря за рекомендаціями. Якщо ви захворіли на COVID-19 після отримання першої дози вакцини, другу дозу рекомендовано відтермінувати на 6 місяців

На 05.05.2021 у всіх ЦПМСД міста Запоріжжя продовжують функціонувати стаціонарні пункти щеплень та 5 мобільних бригад. Всього з початку вакцинальної кампаніїї в м. Запоріжжя зроблено 10001 щеплення, з них робітникам ковідних шпиталів 485; працівникам інших закладів охорони здоров'я міста – 670. Мобільними бригадами щеплено вакциною Pfizer 720 осіб, вакциною CoronaVac (діюча речовина: інактивований вірусSARS-CoV-2) -221 особа, вакциною AstraZeneca Covishild, SKBio (діюча речовина: модифікований аденовірус, що містить у собі специфічний білок короноавірусу, який викликає імунну відповідь)- 3540 осіб, вакциною СOVAX-60 В пунктах щеплень вакциною AstraZeneca Covishild, SKBio щеплено 4540 осіб, COVAX- 920 осіб.